Preposlať Tie najlepšie vitamíny ako prevencia pre váš automobil

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Tie najlepšie vitamíny ako prevencia pre váš automobil

12.06.2018 | Redakce | Komentárov: 0 |

Aj keď je to silný a výkonný stroj, z času na čas si vyžaduje vašu pozornosť. Niektoré vozidlá častejšie a iné menej. V súvislosti s rozvojom automobilového priemyslu požiadavky na motorové vozidlá narastajú veľmi rýchlo. Napríklad taký olej. Dnes by nemal už len mazať a ochladzovať, ale aj vydržať zaťaženie pri vysokých tlakoch a teplotách, vyčistiť motor od spalín a chrániť ho pred opotrebovaním a koróziou. Vaše auto potrebuje ale oveľa viac.

Tie najlepšie vitamíny ako prevencia pre váš automobil

Kvalitné sklo na stroj

Nemusia to byť automaticky len osobné automobily, ktorým by ste určite mali venovať svoju pozornosť. Pevné sklo na Zetor vám môže v mnohých prípadoch doslova zachrániť život. Dnes ho zoženiete veľmi jednoducho a rýchlo už aj cez internet. V kvalite originálu a za ceny náhrady. Navyše majú všetky sklá tohto typu homologizáciu a sú vhodné aj priamo na váš stroj.

Deflektory

Veľa šoférov o tejto veci ani netuší, a pritom im môže do značnej miery zlepšiť pohodlie z jazdy. Odporúčame vám si kúpiť deflektory z našej ponuky. Ide o jednu z mála značiek, ktoré ponúkajú taký široký sortiment výrobkov pre vaše auto, ktorý len tak ľahko za rozumnú cenu inde nezoženiete.

Tie najlepšie vitamíny ako prevencia pre váš automobil

Vitamíny pre automobil

Aditíva, môžeme chápať ako vitamíny pre automobil. Pomocou aditív sa staráte o čistotu motora, ochranu proti korózii, kvalitu mazania a teplotnú stabilitu. Aby bol výkon ešte lepší a motor dokonale chránený, nezabudnite ani na čistý DPF filter. Je to veľké plus aj pre naše životné prostredie. Ideálne by bolo, keď je takéto čistenie zaistené prístrojmi, ktoré sú testované Slovenskou legálnou metrológiou. V našej ponuke s tým problém mať určite nebudete.

Ak je vzduchový filter starý a znečistený, motor nebude schopný dýchať správne, čo skomplikuje jeho prevádzku a vedie k zvýšenej spotrebe paliva.

Nakoniec sa podľa týchto pravidiel riadi aj každá dobrá nákladná preprava, ktorá má na starosti niekoľko výkonných a rýchlych vozidiel. Starostlivosť o auto si predsa vyžaduje pravidelne vykonávať všetky potrebné údržbárske postupy, no vždy sa to nakoniec vyplatí.

Malé zmeny a veľké kroky

Aj tá najjednoduchšia a malá zmena, ktorú sa rozhodnete urobiť, rozhodne o lepšom výkone vozidla. Dobre urobíte, ak budete sledovať aj tlak v pneumatikách. Ak nie sú dostatočne nafúknuté, plocha dotyku s cestou rastie a vzniká nadmerné trenie, ktoré musí kompenzovať motor a vyčerpať drahocenný výkon. Ak vám to nič nehovorí, zamierte do najbližšieho osobného pneuservisu, kde vám s tým veľmi radi pomôžu.

Tie najlepšie vitamíny ako prevencia pre váš automobil

Dobré rady na záver

Odstráňte z auta všetko, čo nepotrebujete, aj nadváha zvyšuje spotrebu paliva. Zmeny v konštrukcii vozidla sú na tom rovnako.

Skontrolujte brzdy. Brzdová kvapalina by sa mala meniť približne každé dva roky. Opotrebované brzdy predstavujú hrozbu pre vás, vašich cestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky.

Používajte plne syntetický motorový olej, ktorý je vhodný pre väčšinu vozidiel.

Pred každou dlhou cestou vykonajte takúto pravidelnú údržbu vozidla, sledujte štýl jazdy a nezávisle kontrolujte všetky dôležité parametre ako hladinu oleja, chladiacej kvapaliny a tlak v pneumatikách.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Tie najlepšie vitamíny ako prevencia pre váš automobil


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.