Preposlať Parkovanie cez mobil? Najlepšie inovácie v automobilovom priemysle

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Parkovanie cez mobil? Najlepšie inovácie v automobilovom priemysle

07.12.2017 | Redakce | Komentárov: 0 |

V každej jednej oblasti nášho života sa technológie stávajú veľmi dôležitým prvkom ovládania. V automobilovom priemysle je takýchto noviniek čoraz viac. Pohon na elektromotor, parkovanie cez mobil a s pomocou fotoaparátu, alebo intuitívne senzory, ktoré rozpoznajú vašu náladu počas jazdy.

Parkovanie cez mobil? Najlepšie inovácie v automobilovom priemysle

Včasné varovanie pred prekážkou

Nejedna cestná komunikácia je umiestnená a vybudovaná v prirodzenom prostredí voľne žijúcej zveri. Ako spoločnosť musíme jednoducho fungovať a klasická vnútroštátna preprava má zabezpečovať naše potreby a požiadavky. Niektoré z týchto oblastí sa špeciálne upravili, iné ostali bez použitia špecifických zábran. Ak sa aj vám z času na čas, vplyvom toho postaví do cesty divá zver, zrejme to pre vás príjemné nie je.

Autá budúcnosti by mali byť vybavené špeciálnymi senzormi, ktoré vás na prekážku a nebezpečenstvo na ceste upozornia včas a vopred. Aplikácia, ktorá by mala byť schopná jednoducho a automaticky vyriešiť bezpečný núdzový manéver za vás. To sa vám na dlhej ceste počas cesty na dovolenku do Bulharska určite zíde.

Parkovanie cez mobil? Najlepšie inovácie v automobilovom priemysle

Vyhnete sa nepríjemným parkovacím manévrom

Nie všetci máme nadanie a vlohy na dokonalé riadenie auta. Častým „kameňom úrazu“ je parkovanie. Niekto ho zvládne pomocou dvoch otočení volanta a iní sa s tým musia poriadne potrápiť.

Vyriešiť by to mala opäť aplikácia, ktorá bude pracovať so senzormi a kamerovým systémom auta. Vodič akoby riadi auto zvonka, pomocou špeciálneho ovládania, vďaka čomu sa mu podarí lepšie odhadnúť konkrétne vzdialenosti. Takáto aplikácia bude a je pre mnohých šoférov vykúpeným, no nič nepokazíte ani tým, ak budete myslieť na ročné cestovné poistenie.

Kamery namiesto zrkadiel

Budúci automobil bude podľa viacerých odborníkov vybavený aj väčším počtom fotoaparátov, napríklad na meranie vzdialenosti alebo iniciovanie rušivých manévrov. Prví výrobcovia sa o to pokúšajú tým, že sa snažia všetky zrkadlá v aute nahradiť kamerami. Dokonalý systém, ktorý by mal zaistiť väčší pocit bezpečnosti, na ktorú ste vyzbrojení aj dobrým kurzom prvej pomoci.

Parkovanie cez mobil? Najlepšie inovácie v automobilovom priemysle

Ako najlepší priateľ

Tak by sa malo ku vám „správať“ auto budúcnosti. Nastaví obľúbenú rozhlasovú stanicu, pustí vhodnú klímu, upraví polohu sedadla vodiča a iné. Vďaka takémuto dokonalému autu sa dostavíte do najbližšej jazykovej školy bez zbytočných stresov a plne sústredený na všetky plánované lekcie. Auto takúto jazdu prispôsobí vaším potrebám do najmenšieho detailu, a vy sa môžete vďaka tomu naplno venovať bezpečnej a ničím nerušenej jazde.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Parkovanie cez mobil? Najlepšie inovácie v automobilovom priemysle


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.