Preposlať Kamiónový zázrak, ktorý zjednodušil prepravu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kamiónový zázrak, ktorý zjednodušil prepravu

28.02.2017 | Redakce | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Určite ste si už všimli, že v niektorých veciach sa dá podnikať oveľa jednoduchšie. Dá sa povedať, že to niekedy ide ako „po masle“. Na takéto fígle však musíte mať v konkrétnych veciach prax a schopnosť orientovať sa v novinkách.

Kamiónový zázrak, ktorý zjednodušil prepravu

Takými môže byť zavedenie spoľahlivých systémov, ktoré riadia celú výrobu, informačné technológie, ktoré prepojili celý svet, alebo využitie plošinových váh, ktoré zjednodušujú manipuláciu a obchodovanie s tovarom.

Za všetkým je biznis

Niekedy je takýto objav výsledkom veľmi jednoduchého nápadu. Napríklad ako v spomínanom biznise s kontajnermi. Prvotná myšlienka sa zrodila v hlave Malcolma McLeana, ktorý začínal podnikať a ponúkať služby v oblasti kamiónovej prepravy. Počas svojho podnikania prišiel na to, že poplatky a náklady na prevádzkovanie dopravy nie sú práve prijateľné, a preto sa rozhodol pre zaujímavý krok.

Oddelil podvozok kamióna od kontajneru a ten sa rozhodol naložiť na prepravnú loď. Neskôr sa mu to zapáčilo natoľko, že svoju prepravnú, kamiónovú spoločnosť predal a odkúpil tú lodnú.

Pionier v oblasti kontajnerovej prepravy

Neskôr sa rozhodol kúpiť dva staršie tankery, ktoré boli z čias druhej svetovej, a tie premenil na dopravné lode.

Dnes sa v logistike tento systém využíva v tak značnej miere ako novodobé plexisklo v počiatkoch svojej slávy. Videli ste ho takmer na každom kroku a vlastne mu nemáte ani čo vyčítať, pretože dodnes plní svoje významné funkcie.

Kamiónová preprava sa rozvíja neustále, svet dopravy, automobilov a cestnej premávky je nepochybne tiež dokonalým objavom, ktorý zjednodušuje podnikanie. Bez Rýchleho dodania tovaru z jedného miesta na druhé, bez skrátenia vzdialeností vďaka bezpečnému autu a bez prepojenia jednotlivých krajín diaľnicami by sa veľa vecí asi nepodarilo. Nedoručili by sa dôležité potraviny, nemali by sme si čím zaplniť boxy na desiatu alebo by sme nedostali iné základné veci, ktoré sa u nás nemusia nachádzať.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kamiónový zázrak, ktorý zjednodušil prepravu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.