Preposlať Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch

21.10.2015 | PR článok | Tipy, triky, rady | Komentárov: 0 |

Keď si kupujete staršie auto, vždy idete do vyššieho rizika, že sa vám na ňom niečo pokazí.

Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch

A keď sa tak stane, začínajú problémy, pretože keď sa dozviete, akú cenu si žiadajú za opravu a náhradné diely, jediný spôsob, ako to zaplatiť je pôžička. Existuje však spôsob, ako ušetriť. Nielen pri kúpe nových náhradných dielov, ale aj pri jazdení na aute. Ako na to?

Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch

Ušetrite polovicu s repasovanými dielmi

Repasované diely sú už používané súčiastky, ktoré však prešli dôkladnou kontrolou, renováciou a testom. Takže sa nízkej kvality obávať nemusíte. To dokazuje aj, že predajcovia repasovaných dieloch dávajú na tieto súčiastky záruku. Nie dva roky, ale ročná záruka je bežná. V prípade, že by ste si dokázali opraviť auto sami, ušetríte skutočne slušnú čiastku. Navlečte si pracovné rukavice, otvorte kapotu a smelo do toho.

Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch

Je repasovanie bežná prax?

Samozrejme, že nie všetky diely, súčiastky a doplnky sú vhodné na repas. Predstavte si repasované pneumatiky, to by nikto nekúpil. No repasované turbo či brzdové strmene sú bežnou praxou. O tom, že to nie je iba nejaký predaj starších súčiastok, svedčí aj to, že vám ich predajcovia bez problémov vyreklamujú. Navyše je to bežná prax aj v iných odvetviach. Repasujú sa počítače či mobily, obľúbené sú aj renovované tonery do tlačiarne. Je to bežná prax, ktorá vám dokáže ušetriť viac ako slušnú sumu.

Chcete ušetriť ešte viac?

Ďalším spôsobom, ako znížiť náklady na auto, je zmena jazdenia a veci s tým spojeným. Veľmi dôležitý je tlak v pneumatikách. Majte ho vždy taký, ako odporúča výrobca. Stačí mať tlak o 10 % nižší a na 100 km máte spotrebu o 0,5 litra vyššiu. Ďalším dobrý spôsobom, ako znížiť spotrebu, je zvýšiť aerodynamiku auta. Nosíte na streche truhlu na lyže? Dajte ju dole vždy, keď nejdete zdolávať svahy. Namontujte si deflektory na okno a pri jazde budete mať nižší odpor vzduchu, ktorý vám dokáže skresať spotrebu paliva tiež pekne dole. 

Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch

Zabudnite na mýtus naštartovaného auta

Poznáte ten tip, že je lepšie motor nechať bežať aj desať minút naprázdno, ako ho vypnúť a znovu naštartovať. Prečo? Lebo tým vraj šetríte palivo. Nezmysel. Keď už viete, že budete stáť na mieste viac ako 10 sekúnd, oplatí sa vám motor vypnúť a znova naštartovať. Ušetriť môžete aj predvídaním situácie na ceste. Už autoškola vás učila, aby ste predvídali. Nerozbiehajte sa čo najrýchlejšie len preto, aby ste museli o 200 metrov  prudko zabrzdiť. Vyvarujte sa tomu a ušetrite cenné palivo.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ušetrite na jazde aj na náhradných dieloch


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.