Preposlať Balíček poistení pre vaše nové auto

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Balíček poistení pre vaše nové auto

05.02.2015 | Článok | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Ešte pred tým, než si vaše nové auto odveziete z predajne alebo bazáru, musíte uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. Bez neho sa totiž na cestu postaviť jednoducho nemôžete. Ak ste zainvestovali do úplne nového automobilu, je vhodné spolu s povinným uzatvoriť rovno aj havarijné poistenie. Od čoho závisí cena jednotlivých poistení a pred čím všetkým vás môžu ochrániť?

Balíček poistení pre vaše nové auto

Bez bielej karty PZP vám auto nevydajú

Povinné zmluvné poistenie – PZP - je, ako to už vyplýva aj z názvu, povinné pre všetky automobily zaradené do prevádzky pod vlastnou evidenčnou značkou. Auto si aj preto od predajcu nemôžete odviezť bez toho, aby ste mu ukázali bielu kartu, ktorá je dokladom tohto poistenia pre územie Slovenskej republiky. Ak kupujete úplne nové auto, za toto poistenie zaplatíte menej, než v prípade ojazdeného. Na výšku ročného poplatku totiž okrem výkonu motora, kubatúry či veľkostnej kategórie výrazne vplýva aj vek. A ako to je už všeobecne známe, za staršie zaplatíte viac. Poisťovňa vám však dokáže poskytnúť mnohé zľavy, napríklad za bezškodovú históriu vodiča alebo ak spolu s povinným  uzavriete v rovnakej poisťovni aj havarijné poistenie.

Havarijné poistenie vás ochráni pred finančnou katastrofou

PZP hradí škody spôsobené vašim vozidlom, no tie, ktoré na ňom vzniknú, už musíte uhradiť sami. Predajca vozidiel, spoločnosť Todos, preto všetkým svojim klientom odporúča uzavrieť okrem PZP aj havarijné poistenie. To vás ochráni pred možnou finančnou katastrofou, ktorá by vás čakala, ak by sa vám s autom stala nehoda zavinená vami alebo vám auto poškodila živelná pohroma, prípadne bolo odcudzené. Pri podpise zmluvy si však treba všímať okrem ceny poistenia aj poistné podmienky, zahŕňajúce aj spoluúčasť. Na trhu existujú poistenia dokonca s 0% spoluúčasťou, no pri nich rátajte s väčšou cenou. Aj napriek nej však takýto variant môže byť v prípade vzniku poisteného plnenia tým najvýhodnejším. Havarijné poistenie je odporúčané najmä novým vozidlám, približne do veku 10 rokov.

Kúpa auta a poistenie na jednom mieste

Niektorí predajcovia vozidiel svojim klientom ponúkajú obrovskú výhodu vo forme možnosti uzatvoriť poistenie na kúpený automobil priamo na mieste kúpy. Disponujú s vyškoleným personálom a portfóliom poisťovní, z ktorých produktov vám dokážu vybrať ten najvýhodnejší pre vás. Vy tak ušetríte čas, starosti s vybavovaním a svoje auto si môžete odviezť prakticky automaticky. A práve takú službu vám ponúka aj predajca vozidiel, spoločnosť Todos.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Balíček poistení pre vaše nové auto


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.