Preposlať Ako premaľovať starú garážovú bránu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ako premaľovať starú garážovú bránu

16.10.2013 | PR článek | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Garážová brána býva celoročne vystavená drsným vplyvom počasia a prachu z ulice. Premaľovaním jej môžete prinavrátiť zašlú slávu a zároveň ju ochránite pred koróziou alebo zvetrávaním. Prinášame vám niekoľko tipov, ako vybrať vhodnú farbu, pripraviť povrch brány a postupovať pri maľovaní.

Ako premaľovať starú garážovú bránu

Budete potrebovať

  • Farbu na vonkajšie použitie
  • Čistiaci prostriedok
  • Špongiu alebo handričku
  • Brúsny papier
  • Maliarsky valček, štetce a palety
  • Rúšku
  • Maliarsku pásku

 

Vyberte si vhodnú farbu

Typ farby vyberajte podľa materiálu, z ktorého je brána zhotovená – t. j. na drevo, kov alebo plast. Farba by navyše mala byť vhodná na vonkajšie použitie. V predajniach zoženiete aj farby špeciálne určené na garážové brány.

V predajni vám tiež poradia, koľko farby budete potrebovať. Jej množstvo závisí od viacerých faktorov – veľkosť brány, materiál alebo pôvodný náter. Na hliníkovú bránu budete potrebovať menej farby ako na drevenú atď. Pri extrémnej zmene farby (napr. z tmavohnedej na bielu) jej spotrebujete oveľa viac ako pri obnove pôvodného náteru.

Farba garážovej brány by mala dopĺňať celkový vzhľad domu. Snažte sa vybrať odtieň, ktorý bude ladiť so zvyškom fasády a esteticky doplní okolie v bezprostrednej blízkosti garáže. Dôležitý je aj váš osobný vkus a psychológia farieb – niektoré dokážu vyvolať pozitívne emócie (žltá), iné zas pôsobiť upokojujúco (zelená).

Správne načasovanie

Na premaľovanie garážovej brány si vyberte pekný deň, veterné počasie alebo dážď by vám mohli spôsobiť nepríjemnosti. Myslite aj na vonkajšiu teplotu, ktorá by nemala byť príliš nízka alebo vysoká – niektoré farby neznesú extrémne teploty. Aby ste bránu stihli premaľovať ešte za svetla, začnite maľovať už predpoludním.

Príprava brány na maľovanie

Pred maľovaním je potrebné povrch brány dôkladne očistiť, inak by vaša snaha mohla vyjsť nazmar. Popraskanú farbu ošmirgľujte brúsnym papierom, potom ju očistite hubkou alebo handrou a čistiacim prostriedkom. Keď je povrch brány pripravený, olepte zárubne maliarskou páskou. Na zem pod bránu položte igelit alebo kartón.

Premaľujte bránu

Prečítajte si všetky pokyny na etikete farby a pustite sa do maľovania. Farbu nanášajte v tenkých vrstvách, ktoré po uschnutí premaľujte znova, až kým nebude náter dokonalý. Povrch elektrickej brány je dostatočne veľký na to, aby vám farba uschla, kým začnete nanášať ďalšiu vrstvu farby.

Na väčšie plochy brány použite valček, na detaily zas menší štetec. Keď ste s prácou hotový, odlepte maliarsku pásku a zbavte sa ochrannej fólie alebo kartónu. Nakoniec dôkladne skontrolujte povrch brány. Ak je všetko v poriadku, nechajte ju niekoľko hodín zavretú, pokým farba neuschne.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ako premaľovať starú garážovú bránu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.