Preposlať Nakupujte múdro: vyberte si kvalitnejšie pneumatiky, ktoré stoja na každý prejdený kilometer menej.

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nakupujte múdro: vyberte si kvalitnejšie pneumatiky, ktoré stoja na každý prejdený kilometer menej.

05.07.2012 | Michelin | Tlačové správy | Komentárov: 0 |

Všetci máme radi výhodné nákupy. Ale hneď ako sa týkajú pneumatík, môže byť najvýhodnejším nákupom pneumatika, ktorej vstupné náklady sú trochu vyššie. Prečo? Pretože počas celého obdobia svojej životnosti šetrí na každom prejdenom kilometri. Premýšľajte o tom. Teraz investujete do pneumatiky, ktorá bude šetriť vaše peniaze tak dlho, ako ju budete používať. Len tak získate pneumatiky, ktoré sú z dlhodobého hľadiska cenovo výhodné.

Nakupujte múdro: vyberte si kvalitnejšie pneumatiky, ktoré stoja na každý prejdený kilometer menej.

Myslite dopredu
Z diaľky vyzerajú všetky pneumatiky rovnako, ale pozrite sa na ne zblízka a uvidíte medzi nimi celú škálu rozdielov. Kým sa teda rozhodnete, kam investujete svoje peniaze, vyberajte z pneumatík, ktoré vydržia dlhšie a spotrebujú menšie množstvo paliva. Také pneumatiky vás z dlhodobého hľadiska budú stáť menej.

Napríklad ak pneumatika A stojí 100 € a prejde 45 000 km, zatiaľ čo pneumatika B stojí 85 € a prejde 30 000 km, ktorá z nich ponúka lepšiu cenu? Výhodnejšia je pneumatika A, pretože jej cena je 2,2 € na 1 000 km, kým pneumatika B stojí na 1 000 km 2,8 €. Hoci je nákupná cena pneumatiky A vyššia, z dlhodobého hľadiska stojí menej, pretože vydrží výrazne dlhšie.
Niektoré pneumatiky dokážu vďaka vyspelým technológiám prejsť o 10 000 km viac než ostatné. Pri priemernom vodičovi to predstavuje jeden rok jazdy navyše. Treba si uvedomiť, že týchto 25 % kilometrov navyše, to je úspora každej zo štyroch pneumatík!

Ďalšia výhoda pneumatík s dlhšou životnosťou spočíva v tom, že majú menší vplyv na životné prostredie. Vďaka nim je totiž možné spotrebovať menšie množstvo surovín a znižuje sa množstvo vyradených pneumatík, ktoré sú určené na recykláciu.

Pneumatiky, ktoré šetria palivo, šetria aj vaše peniaze
V okamihu, keď sa pneumatiky začnú pohybovať, začnú sa deformovať a spotrebúvať energiu. Aby boli pneumatiky bezpečné, musia dostatočne priľnúť k vozovke. Guma sa pri jazde zahrieva, a ak je jej kontakt s vozovkou príliš tesný, môže sa začať aj prehrievať. V takom prípade pneumatika pôsobí proti pohybu vozidla vpred a zvyšuje vaše náklady na spotrebu paliva.

Vedeli ste, že jednu z piatich nádrží paliva spotrebujú pneumatiky? Je nemožné úplne odstrániť spotrebu paliva, ktorú majú na svedomí pneumatiky, ale zníženie ich valivý odpor vám ušetrí peniaze na spotrebe paliva a zníži množstvo škodlivých emisií CO2.

Pokiaľ beriete do úvahy cenu pneumatiky na každý prejdený kilometer, nie jej nákupnú cenu, získate presnejšiu predstavu o jej skutočnej cene. Pneumatika, ktorá ponúka dlhšiu životnosť a nižšiu spotrebu paliva, je z dlhodobého hľadiska cenovo výhodnejšia a je najlepšou investíciou pre vás aj vaše vozidlo.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nakupujte múdro: vyberte si kvalitnejšie pneumatiky, ktoré stoja na každý prejdený kilometer menej.


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.