Preposlať Kupujete ojazdené vozidlo? Nezabudnite skontrolovať aj stav pneumatík.

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kupujete ojazdené vozidlo? Nezabudnite skontrolovať aj stav pneumatík.

26.06.2012 | Michelin | Tlačové správy | Komentárov: 0 |

Pri pneumatikách vždy platí, že si ich stavom nemôžete byť istí, pokiaľ o vozidle nič neviete. Preto sa rozumní kupci vždy presvedčia, či môžu namontovaným pneumatikám dôverovať. Sú ojazdené a potenciálne nebezpečné? Nikdy nezabudnite, že tieto 4 body predstavujú jedinú kontaktnú plochu medzi vami a vozovkou, a preto sú pre vašu bezpečnosť kľúčové. Musia sa vymeniť okamžite, alebo až v nasledujúcom roku? Je ich typ a rozmer vhodný pre tento model vozidla? S niekoľkými základnými vedomosťami môžete obrátiť situáciu vo svoj prospech a pri takom nákupe si ušetriť aj peniaze.

Kupujete ojazdené vozidlo? Nezabudnite skontrolovať aj stav pneumatík.

Buďte múdri a dohodnite si vďaka pneumatikám lepšie podmienky
Zistenie, že budete čoskoro potrebovať nové pneumatiky, sa pri nákupe ojazdeného vozidla môže stať užitočným argumentom, vďaka ktorému si nakoniec môžete dohodnúť lepšiu cenu. Pomôcť môže aj základné povedomie o značkách pneumatík. V danom okamihu môžu pneumatiky vyzerať ako nové a mierne opotrebované, ale je značka pneumatík spoľahlivá z hľadiska bezpečnosti tak, ako by ste si predstavovali? Ponúka táto značka dlhotrvajúce výkony, alebo ju budete musieť vymeniť skôr, než je priemerne bežné? Buďte rozumní a ušetrite vďaka pneumatikám peniaze.

Aké bezpečné sú použité pneumatiky?
Všetky pneumatiky, ktoré už boli používané, musí pred montážou na vozidlo dôkladne skontrolovať odborník. Dôvod je zrejmý: vy si chcete byť istí, že je pneumatika bezpečná, a odborník vám potvrdí, či zodpovedá zákonným normám. Samozrejme, pokiaľ si chcete byť kvôli sebe aj svojej rodine istí bezpečnosťou na 200 %, najväčšiu záruku vám ponúkne nová pneumatika tej značky, ktorej je možné dôverovať. Pneumatiky majú z hľadiska bezpečnosti skutočne zásadný význam.

Zamerajte sa na všeobecné problémy pneumatík
Nie je potrebné byť odborníkom, stačí poznať niekoľko základných údajov.
Pneumatika je opotrebovaná a „nezákonná“, ak hĺbka dezénových drážok nie je natoľko dostatočná, aby mohla vodu z kontaktnej plochy odvádzať preč. To je veľmi nebezpečné, a v takom prípade je čas na novú pneumatiku!
Je dobré vedieť, že presný zákonný limit pre minimálnu hĺbku drážok je 1,6 mm. Ten ale platí len pre letné podmienky alebo všeobecné použitie. Pri snehu a námraze je v niektorých európskych krajinách stanovená minimálna hĺbka behúňa na zimných pneumatikách 3 alebo 4 mm.

Postupné opotrebúvanie pneumatík je prirodzené. Ak sú dve pneumatiky porovnateľne opotrebované, odporúča sa montovať ich na rovnakú nápravu. Taktiež sa dôrazne odporúča montovať na zhodnú nápravu pneumatiky s rovnakým dezénom. V mnohých krajinách je toto pravidlo stanovené zákonom. Na jeden detail však často zabúdame – na rezervné koleso. Overte si, či je rezervné koleso na svojom mieste a aký je jeho stav.

Namontujte si pneumatiky, ktoré chcete, na vozidlo, ktoré chcete
Nemusíte byť rukojemníkom pneumatík, ktorým nedôverujete. Ak si nie ste istí značkou či stavom pneumatík, ktoré sú na vozidle namontované, mali by ste vážne premýšľať o ich výmene! A keď už tak urobíte, prečo si nevybrať nové pneumatiky, ktoré vám ponúknu všetky 3 kľúčové vlastnosti, na ktorých skutočne záleží: optimálnu bezpečnosť, dlhú životnosť a finančnú úsporu na palive?

Tak teraz môžete vyraziť a dohodnúť si výhodný nákup. Ste pripravení na všetko podstatné!

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kupujete ojazdené vozidlo? Nezabudnite skontrolovať aj stav pneumatík.


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.