Preposlať Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie

31.05.2012 | Ondřej Koníček | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

A je to oficiálne vonku. Nemecká automobilka Audi, ktorá patrí do koncernu VW, kupuje taliansku spoločnosť Ducati. Čo si od tohto spojenia sľubovať? To zatiaľ nikto nevie a možností je hneď niekoľko.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie

Zatiaľ sa o tomto obchode len špekulovalo, ale teraz bolo potvrdené, že dohoda bude uzavretá tento týždeň. Kúpa Ducati tak trochu vyzerá ako darček k 75 narodeninám Ferdinanda Piëcha, ktorý je súčasným predsedom predstavenstva koncernu VW Group. Tento koncern tak ďalej rozširuje svoje pole pôsobnosti (má pod sebou už jedenásť značiek, takže Ducati bude dvanásta), jedná sa o najväčšieho výrobcu automobilov v Európe a teraz sa do jeho radov pridá aj výrobca uznávaných a luxusných motocyklov.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie

Jedna z najčastejších a súčasne tiež najpravdepodobnejších špekulácií, prečo že sa vlastne tento nákup uskutočnil, je konkurencieschopnosť spoločnosti BMW. Tá má s Audio veľa spoločného. Obe vyrábajú luxusné a drahé autá a obe majú veľmi dobrú povesť, čo sa týka kvality, ale BMW vyrába okrem automobilov aj motocykle, zatiaľ čo Audi nie. V blízkej dobe samozrejme nemôžeme očakávať nejaký motocykel pod značkou Audi, takže je to skôr taká akvizícia do budúcnosti. Ďalšia, trochu škodoradostná špekulácie nákupu, je vášeň Ferdinanda Piëcha pre taliansky dizajn.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie

860 miliónov euro, ktoré Audi za Ducati údajne zaplatí, síce nie je pre VW nejaká závratná suma, ale aj tak by bol tento účel nákupu veľmi sporný a ťažko zdôvodniteľný. Ďalší z dôvodov je vyspelosť Ducati v konštrukciách s nízkou hmotnosťou a vysokovýkonné motory, čo by sa mohlo Audi, ak chcú v budúcnosti BMW prekonať, hodiť. Motory sa totiž neustále zmenšujú a zároveň sú čím ďalej väčšie požiadavky na výkon, takže výrobca motocyklov sa v tejto oblasti javí ako logický partner. Či už je to tak alebo onak, akvizícia je to určite zaujímavá a sme veľmi zvedaví, čo sa z nej v budúcnosti narodí.

Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Automobilka Audi kupuje Ducati. Prečo? To sa zatiaľ nevie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.