BMW


Preposlať BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

06.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Hybridný superšport BMW i8 je síce stále v štádiu konceptu a sériová výroba ešte nezačala, ale ani to BMW nezabránilo v tom, aby ukázali novú karosársku verziu. Jedná sa o otvorenú variantu Spyder.

BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

Vyzerá to, že v BMW jednoducho vzali koncept i8, odrezali z neho strechu a mali hotovo. Avšak, niekoľko rozdielov oproti verzii kupé tu predsa len je a ten najväčší sa nachádza v interiéri. Ten bude u otvorenej verzie len dvojmiestny, zatiaľ čo variant so strechou by sa mal ponúkať s interiérom v usporiadaní 2 +2. Čo sa týka strechy, tak zatiaľ sa vôbec nevie, či sa bude automaticky sklápať alebo bude nasadzovacia v podobe pevných panelov. Po stránke dizajnu sa jedná naozaj o krásny koncept, je to určite jeden z najkrajších otvorených vozidiel vôbec a automobil pekne kombinuje futuristické moderné prvky so súdobým štýlom. Skvele i8 vyzerá hlavne pri pohľade zboku, kde vynikne jej výrazný žraločí profil, krátke previsy karosérie a výrazne sa zvažujúce bočné sklá. Karoséria je plná všemožných prieduchov, línií a práve to dodáva vozidlu na futuristickom vzhľade. Na prednej strane vozidla nesmie chýbať typická obličkovitá maska ​​chladiča, LED svetlomety a zapáčil sa nám tiež modrý podklad masky. Zadnej časti dominujú úzke svetlomety a celkom zaujímavý nárazník.
BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet
Dvere tohto konceptu sú vyklápacie smerom hore, čo pekne dotvára celkový dizajn. Interiér hrá hlavne na štýlovú notu, je veľmi prehľadný a jeho najvýraznejší prvok je mohutná stredová konzola, ktorá oddeľuje priestor medzi vodičom a spolujazdcom. Zaujímavé sú aj sedačky s výraznými opierkami hlavy. Čo sa týka oficiálnych technických údajov, tak tento koncept je 4480 mm dlhý, 1922 mm široký a 1208 mm vysoký. Je to teda vcelku kompaktný a nízky automobil, takže základ malého superšportu je položený dobre a pokojne by sme si tento model dokázali predstaviť ako konkurenta k Audi R8 Spyder. To by ale pod kapotou musel byť nejaký poriadny motor a nie baterky a preplňovaný trojvalec. Samozrejme že nikto nemôže mať BMW za zlé, že sa snaží podporovať ekologickú a úspornú prevádzku, to chválime, ale táto krásna karoséria si vyložene hovorí o nejakú charizmatickú atmosféru s poriadnym objemom (nejaký taký motor BMW na sklade určite má).
BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

No ale poďme sa od povzdychov preniesť k realite. O pohon tohto konceptu sa stará preplňovaný trojvalec so zdvihovým objemom 1.5 litra, ktorý poháňa zadné kolesá a dodáva energiu akumulátorom. Ten je doplnený ešte elektromotorom, ktorý roztáča prednú nápravu. Celá táto sústava dáva celkom solídny výkon 354 koní a 552 Nm, čo sú hodnoty stačiace k zrýchleniu z 0-100 km / h za rovných 5 sekúnd, maximálnu rýchlosť obmedzenú na 250 km / h BMW i8 Spyder má teda poháňané všetky štyri kolesá, pričom zvládne samozrejme aj jazdu len na elektromotor. V tomto móde urazí na plné nabitie približne 30 km a nabíjanie by malo zabrať asi 1 hodinu a 45 minút. Okrem klasického nabíjania sa batérie dobíjajú tiež pri jazde, a to pomocou rekuperácie alebo energiou z preplňovaného motora. Cena by sa mala podľa prvých informácií pohybovať na rovnakej úrovni, ako v prípade kupé (v prepočte asi 10 000 eur) a sériová výroba by mohla začať už v roku 2014.

BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW i8 Spyder - hybridný kabriolet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.