Preposlať Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!

12.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Britská automobilka Jaguar potešila všetkých svojich priaznivcov, pretože ohlásila sériovú výrobu konceptu C-X16, ktorý bol predstavený minulý rok vo Frankfurte. Túto novinku uviedla automobilka na autosalóne v New Yorku.

Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!

Koncept C-X16 vzbudil obrovský ohlas a nadšenie, takže sa v Jaguari celkom poponáhľali a ohlásili, že sériová výroba je na spadnutie a oficiálny predaj by mohol začať už v polovici roku 2013. Označenie C-X16 ale nezostane a nový športový automobil dostane meno F-Type, ktoré tak trochu odkazuje na legendárny E-Type, aj keď o jeho priameho nástupcu nejde. Design budem samozrejme vychádzať z už spomínaného konceptu a ako prvý sa do predaja dostane kabriolet s plátennou skladacou strechou. Jaguar sa evidentne drží tradície a pevnú skladaciu strechu nechce ani vidieť. Po verzii so skladacou strechou príde rad aj na klasické kupé, čo je trochu zvláštne, pretože sme čakali presne opačné poradie. Oficiálne fotografie finálneho vzhľadu zatiaľ zverejnené neboli a malo by sa tak stať ešte v priebehu tohto roka.
Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!

Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!
Zatiaľ si musíme vystačiť s fotografiami zamaskovaného auta, ktoré zverejnila priamo automobilka. Z toho sa moc vyčítať nedá, snáď len celkom kompaktné rozmery a dá sa očakávať, že celkový design bude trochu v štýle modelu XK. Avšak vôbec nepochybujeme o tom, že sa bude jednať o krásny voz, pretože po designovej stránke Jaguar predvádza v poslednej dobe naozaj skvelé kúsky. Stačí sa pozrieť na koncept C-X16. O dizajn tohto nového modelu sa postaral dvorný dizajnér Jaguaru, Ian Callum, ktorý stál aj za už spomínaným modelom XK a navrhol aj koncept C-X75 z roku 2010. Hlavnými konkurentmi pre tento nový automobil budú hlavne nemeckej roadstery podobného razenia, ako je Porsche Boxster alebo Mercedes SLK. Na karosérii vozidla sa bude nachádzať veľa hliníka, rovnako ako na modeloch XK a XJ, čo umožní udržať hmotnosť na nízkej úrovni.

Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!
Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!
Čo sa týka nejakých prvotných informácií, tak k dispozícii je ich zatiaľ len málo a všetky špecifikácie budú zverejnené v priebehu tohto roka. Bude sa jednať o dvojdverový, dvojmiestny automobil a zo začiatku predaja budú k dispozícii len benzínové motory. O zaradení dieselových pohonných jednotiek alebo hybridných sústav zatiaľ nepadlo ani slovo, ale vylúčiť ich samozrejme nemôžeme. Podľa prvých informácií by mal byť hneď zo začiatku predaja k dispozícii kompresorom preplňovaný šesťvalec so zdvihovým objemom 3 litre, ktorý bude mať až 380 koní. Zatiaľ to tiež vyzerá, že bude k dispozícii len automatická osemstupňová prevodovka a poháňané by mali byť, podľa tradície, zadné kolesá. Hovorí sa síce tiež o pohone všetkých štyroch kolies, ale to nám ku kompaktnému roadsteru z britskej školy nejako moc nesedí. Pre viac informácií a finálny vzhľad si budeme musieť počkať až do septembra na autosalón v Paríži, kde sa plánuje oficiálne predstavenie.

Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!

Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Jaguar F-Type - koncept C-X16 ide do výroby!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.