Preposlať Smart for-us - malý elektrický pick-up

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Smart for-us - malý elektrický pick-up

27.01.2012 | Redakcia Katalog Automobilů.cz | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa opäť vrátime do Detroitu, kde bol predstavený celkom zaujímavý koncept malého elektrického pick-upu. Koncept s menom for-us pripravila spoločnosť Smart a na americkej pôde by mohol dosiahnuť úspech, pretože tu pick-upy proste frčia.

Smart for-us - malý elektrický pick-up

Tento zaujímavý automobil vzbudil dosť pozornosti, pretože vyzerá netradične a zaujímavo. Jedná sa o otvorený pick-up, čo znamená žiadnu strechu a slušnú ložnú plochu, ktorá je dlhá až 900 mm. Po stránke veľkosti sa jedná o menšie vozidlo, jeho dĺžka je 3547 mm, šírka je 1506 mm a výška je 1701 mm. Tento model je nepatrne dlhší, než súčasná generácia vozidla Fortwo, takže sa dá predpokladať, že koncept je predobraz pre novú generáciu modelu Forfour. Dizajn vozidla sa podaril, Smart vyzerá nevšedne, pôsobí roztomilým a sviežim dojmom a hneď na prvý pohľad je vidieť, že je určený pre mladších ľudí. Prednej časti dominujú zaujímavé svetlomety, mohutný nárazník s plastovou ochranou spodnej časti a tiež usmievavá maska ​​chladiča. Keď sa poriadne pozriete na prednú časť vozidla, tak automobil naozaj vyzerá, že sa tak trochu usmieva.

Smart for-us - malý elektrický pick-up

Na zadnej časti nájdeme štýlové svetlá, vydarený nárazník a tiež sťahujúcu sa hranu ložného priestoru. Tá sa nevyklápa, ako býva u tohto typu automobilov zvykom, ale sťahuje sa smerom dole, o čo sa starajú elektromotory a po stiahnutí sa automaticky vysunie časť podlahy, čo ložný priestor nepatrne predĺži. Čo sa týka celkového konceptu, jedná sa o dvojdverový automobil a interiér má dvojmiestne usporiadanie. Interiér vyzerá veľmi futuristicky, všade nájdeme výraznú žltú farbu v kombinácii so šedou a vnútrajšku vozidla dominuje volant obklopený palubnou doskou. Môžeme si všimnúť tiež mohutný oblúk nad sedadlami, ktorý sa stará o ochranu pasažierov v prípade havárie. Z tých najväčších zaujímavostí musíme spomenúť určite dotykové ovládanie a dokovaciu stanicu v zadnej časti vozidla, kde môžete nabíjať elektrické kolesá.
Smart for-us - malý elektrický pick-up
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je tento automobil ako stvorený do terénu, čo evokujú hlavne off-roadové pneumatiky a vysoká svetlá výška. Ľahší terén tomuto modelu určite nebude robiť žiadne väčšie problémy, ale vzhľadom na pohon iba dvoch kolies bude lepšie, keď zostanete na klasických cestách. Automobilka Smart ale potvrdila, že sa časom dočkáme aj verzie s pohonom všetkých kolies, ktorý budú sprostredkovávať ďalšie dva elektromotory. Čo sa týka pohonu tohto konceptu, tak pod kapotou nájdeme elektromotor s výkonom 55 kW (75 koní) a s krútiacim momentom 130 Nm. Hodnoty to nie sú vôbec zlé a vzhľadom ku kompaktným rozmerom by mohol tento výkon znamenať solídnu dynamiku. Batérie majú kapacitu 17.6 kWh a maximálna rýchlosť vozidla sa zastaví na 120 km / h, čo nie je na elektrický automobil vôbec zlé. Čo sa týka začatia výroby, tak tá zatiaľ potvrdená nebola, avšak Smart tento model údajne zvažuje a hovorí sa o tom, že by výroba mohla začať po uvedení novej generácie modelu Forfour.

Smart for-us - malý elektrický pick-up

Smart for-us - malý elektrický pick-up

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Smart for-us - malý elektrický pick-up


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.