Preposlať Audi R8 Limo - R8 pre osem cestujúcich

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi R8 Limo - R8 pre osem cestujúcich

01.02.2012 | Redakcia Katalog Automobilů.cz | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Limuzína bola vždy spojením okázalého luxusu, obrovského vnútorného priestoru a vysoké ceny. Prečo toto všetko nespojiť s nejakým superšportovým automobilom? To si zrejme povedali v britskej spoločnosti Limo Broker a pustili sa do návrhu Audi R8 Limo.

Audi R8 Limo - R8 pre osem cestujúcich

Má nejaký zmysel vyrábať limuzínu zo superšportu? Samozrejme, že nemá, je to proste šialenosť a prznění úžasných superšportových automobilov, v tomto prípade Audi R8 s motorom V10. Automobil na okolitých obrázkoch zatiaľ neexistuje v reálnej podobe a to, čo vidíte, je vytvorené iba na počítači, ale podľa prvých informácií výroba naozaj začne. Priaznivci absurdných výstrelkov sa majú na čo tešiť, pretože Audi R8 s ôsmimi miestami pre pasažierov len tak nezoženiete a bude to naozaj rarita, ale bohužiaľ v tom zlom slova zmysle. Okrem obrovskej dĺžky zaujmú na prvý pohľad tiež dvere, ktoré sa vyklápajú smerom hore.
Audi R8 Limo - R8 pre osem cestujúcich
Ak je na tomto,, automobilu "niečo podareného, ​​tak sú to atraktívne kolesá, spoza ktorých vykukujú mohutné, červené strmene bŕzd a karbón-keramické kotúče. V zadnej časti vozidla nechýba ani typický tmavý panel a výrazné rebrovanie, ktoré sa nachádza pod svetlami. V nárazníku sa sú umiestnené dve mohutné koncovky výfuku, rovnako ako u klasickej verzie. Celkový dizajn vozidla však asi nemá príliš zmysel komentovať, je to jednoducho hrôza a zadná časť násilne vrúbľovanie na dlhom tele je naozaj katastrofa. V interiéri sa nachádza hneď osem jednotlivých sedačiek, ktoré ale nevyzerajú ani trochu pohodlne a zrejme sú podmienené športovému charakteru pôvodného Audi R8.
Audi R8 Limo - R8 pre osem cestujúcich


O pohon tohto jazvečíka na kolesách sa postará motor V10 so zdvihovým objemom 5.2 litra, ktorý disponuje najvyšším výkonom 528 koní, avšak informácie o dynamických schopnostiach zatiaľ zverejnené neboli. Podľa prvých informácií by mala byť táto šialenosť dostupná v lete, a to za cenu zhruba 300-tisíc libier (niečo málo cez 361954,55 eur). Keď sa do výroby limuzín z klasických vozov pustili chalani z Top Gear v garáži na kolene, bola to sranda (Fiat Panda dlhý snáď ako kamión je naozaj úlet), avšak v podaní spoločnosti Limo Broker je to skôr neúcta. Naozaj by nás zaujímalo, či si R8 Limo niekto kúpi a ak áno, či bude mať odvahu s ním vyraziť na cestu.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi R8 Limo - R8 pre osem cestujúcich


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.