Preposlať Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - 1200 koní a žiadna strecha!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - 1200 koní a žiadna strecha!

27.02.2012 | Redakcia Katalog Automobilů.cz | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Bugatti Veyron je dnes už legenda, a to nielen kvôli extrémnym výkonom, ale aj vďaka vysokej cene a značné exkluzivite. U Bugatti s týmto vozidlom ale ešte ani zďaleka neskončili a pripravujú pre nás verzii Grand Sport Vitesse.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - 1200 koní a žiadna strecha!

Bude sa jednať o kabriolet, čo je zrejmé už z okolitých obrázkov a ako technický základ tomuto modelu poslúžil Veyron Super Sport. Môžeme sa opäť tešiť na extrémny výkon a moderné technológie, je to vlastne taká výkladná skriňa technológií a schopností firiem Bugatti a VW. Čo sa týka designu, tak tu sa toho príliš veľa nezmenilo, niekoľko decentných úprav sa dotklo hlavne predného nárazníka, kde sú väčšie nasávacie otvory. Vzhľad sa teda nezmenil a stále je to škaredé, ľahko nafúknuté auto, ktoré má do štíhleho hyperauta docela ďaleko. Je to také škaredé káčatko, ale z tohto pekný automobil pravdepodobne nikdy nevyrastie. Avšak hodnotenie designu je samozrejme čisto subjektívny vec. Na prednej strane vozidla sa nachádza nárazník s mohutnými nasávacími otvormi, pre Bugatti typická maska ​​chladiča a samozrejme nechýba ani LEDky v predných svetlách. Dominantu zadnej časti vozidla tvoria hlavne obrovské koncovky výfuku a celkom podarená svetla.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - 1200 koní a žiadna strecha!

Interiér je samozrejme dvojmiestny a môžeme očakávať len tie najlepšie materiály a precízne dielenské spracovanie. Interiér u Veyron sa nám naopak páči, je to úžasná kombinácia okázalosti, retro štýle av automobilovej svete by ste len veľmi ťažko hľadali povedenější interiér. Tento automobil bude ale hlavne o výkone av tomto ohľade Bugatti naozaj nešetrilo. O pohon tohto ultra rýchleho kabrioletu sa postará starý známy, monštruózne osemlitrovej šestnáctiválec (8.0, W16), ktorý je preplňovaný štyrmi turbodúchadlami a proti motora z pôvodného Veyron dostal niekoľko koní navyše. Vďaka väčším turbodmychadlům a mezichladičům stlačeného vzduchu sa podarilo navýšiť výkon z pôvodných 1001 koní na celých 1200 koní, čo je naozaj solídny stádo.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - 1200 koní a žiadna strecha!

Tohto výkonu dosahuje motor pri 6400 ot / min a krútiaci moment je rovnako impozantný, ako počet koní. Môžeme sa tešiť na 1500 Nm, čo znamená neustály pohyb všetkých vodičových vnútorností pri zrýchľovaní na akýkoľvek prevodový stupeň. Výkon prenášajú na ceste samozrejme všetky štyri kolesá, a to pomocou dvojspojkovej automatickej prevodovky. Čo sa týka zrýchlenie z 0-100 km / h, tak sa hovorí o 2.5 sekundách. To je výkon z kategórie ani nie áut, ale tých najrýchlejších motocyklov. Maximálna rýchlosť by mala byť až 414 km / h, avšak bez strechy sa vozidlo rozbehne,, iba "na 360 km / h Podľa prvých informácií by mohol Veyron zvládnuť až 430 km / h, ale kvôli ochrane pneumatík bude rýchlosť obmedzená na už spomínaných 414 km / h Oficiálne predstavenie by sa malo udiať na autosalóne v Ženeve a cena zatiaľ zverejnená nebola. Hovorí sa ale až o 2 000 000 librách, čo je v prepočte necelých 60 000 000 Sk.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse - 1200 koní a žiadna strecha!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.