Preposlať Audi R8: nová generácia v roku 2014

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi R8: nová generácia v roku 2014

23.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Jeden z najpopulárnejších a najvydarenejších superšportov súčasnosti, Audi R8, je medzi nami už päť rokov a všetci tak netrpezlivo očakávajú jeho facelift, ktorý by ho trochu omladil. Dnes sa ale pozrieme ešte trochu ďalej do budúcnosti a to až do roku 2014.

 

Audi R8: nová generácia v roku 2014

Práve v tomto roku totiž bude uvedená plnohodnotná nová generácia tohto športiaku s motorom uprostred a Audi vypustilo do sveta niekoľko zaujímavých informácií. O vzhľade sa zatiaľ vôbec nič nevie a sú známe len niektoré útržky, takže nejaké tie konkrétne informácie si budeme musieť pospájať. V prvom rade sa chce Audi zamerať na čo najpevnejšiu karosériu a najnižšiu hmotnosť, z čoho vyplynú ešte intenzívnejšie vodičské zážitky. Pri výrobe karosérie bude ešte z väčšej časti použitý hliník a karbón, takže proti súčasnej generácii sa odhaduje úspora hmotnosti až 100 kg a verzia kupé by sa tak mohla dostať pod 1.5 tony, čo by znamenalo jedno z najľahších áut v tejto kategórii. 

 

Audi R8: nová generácia v roku 2014

Ako sme sa už zmienili, Audi sa chce zamerať tiež na tuhosť karosérie a niektoré prvé informácie hovoria o tuhosti vyjadrenej hodnotou 40 000 Nm / rad, čo je viac, než u fantastického Ferrari 458 Italia. V roku 2014 sa môžeme tešiť aj na upravenú verziu používateľského rozhrania MMI a podľa prvých informácií z ponuky úplne zmizne manuálna šesťstupňová prevodovka. Je isté, že pohon všetkých kolies zostane zachovaný a do ponuky sa dostane aj sedemstupňová dojspojková prevodovka. Bohužiaľ, ekologické maniere sa začínajú čoraz viac dotýkať aj superšportov a v tomto prípade to znamená, že Audi R8 pravdepodobne príde o úžasný a charizmatický desaťvalec od Lamborghini a bude osadené menej objemným a bez debát úspornejších osemvalcom s dvojitým preplňovaním. 

 

Audi R8: nová generácia v roku 2014

O tomto motore sme vás nedávno informovali, bude sa dávať aj do Bentley Continental GT a okrem nižšej spotreby ponúkne aj ekologickejšiu prevádzku. Je teda šetrnejší k okolitému svetu, čo je to, na čo sa dnes hrá v prvom rade. Tento osemvalec nájdeme napríklad v novej generácii Audi S8, ale zatiaľ sa ešte presne nevie, na aký výkon bude v R8 naladený. Zatiaľ to vyzerá, že by sme sa mali dočkať dvoch variantov o výkonoch 420 a 520 koní, avšak potenciál tohto motora je veľký a nejakých 600 koní by pre neho nemal byť problém, takže možno bude výkon aj vyšší. Je ale jasné, že úžasný zvuk desaťvalca sa nahradiť nepodarí. Oficiálny dátum premiéry novej generácie sa samozrejme zatiaľ nevie, na to je ostatne času dosť, avšak malo by sa tak udiať niekedy v roku 2014. O rok neskôr, teda v roku 2015, sa dočkáme aj nového kabrioletu Spyder. 

 

Audi R8: nová generácia v roku 2014

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi R8: nová generácia v roku 2014


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.