Preposlať Jaguar XKR-S Convertible

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jaguar XKR-S Convertible

18.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kabriolety sú docela zvláštne sorta automobilov. Hovorí sa, že u týchto vozidiel sa na výkon príliš nehrá a najdôležitejšie je pocit otvoreného neba nad hlavou. Avšak poriadne výkonný kúsok určite poteší av dnešnej novinke sa na jeden taký pozrieme.

 

Jaguar XKR-S Convertible

Má ho na starosti britský Jaguar a podľa nás je to proste nehezčí, najpríťažlivejšie a najštýlovejšie kabriolet súčasnosti. Jaguar XKR-S Convertible je bez debát krásavec a pristane mu to snáď z každého mysliteľného uhla. Jedná sa o najvýkonnejší otvorený Jaguar všetkých čias a jeho špecifikácia kompletne vychádzajú z verzie XKR-S kupé, ale na výkony sa pozrieme až neskôr a na začiatku sa ako vždy zameriame na vzhľad. Na prednej časti si môžete všimnúť hlavne mohutné masky chladiča s veľkým nasávacím otvorom a rozšíreného nárazníku, ktorý dodáva vozidlu dramatický výraz. Štýlové prívody vzduchu k motoru sa nachádza aj na kapote. Predné svetlomety majú elegantný tvar a samozrejme nechýba ani dnes nevyhnutné LEDky pre denné svietenie. Hlavnou dominantou zadnej časti vozidla sú určite štyri mohutné koncovky výfuku, ktoré sa nachádzajú po stranách difúzora. 

 

Jaguar XKR-S Convertible

Jaguar XKR-S Convertible

Nad pretiahnutými zadnými svetlami sa nachádza celkom výrazné prítlačné krídlo vyrobené z karbónu, ktoré sa stará o vyššiu prítlak na poháňanú zadnú nápravu. Len ťažko sa dá rozsúdiť, či je tento Jaguar pohľadnejší so strechou alebo bez, ale my sa prikláňame skôr k variante bez strechy. Keď už sme spomenuli strechu, tak tá je klasicky plátená a zvládne sa stiahnuť za 18 sekund.Velmi sa nám zapáčila aj štýlová zliatinové kolesá, spoza ktorých presvitajú červené strmene kotúčových bŕzd. Interiér sa proti štandardnej verzii XKR-S príliš nezmení, však sa môžeme tešiť na nové kožené sedačky, ktoré majú možnosť nastavenia hneď v 16 smeroch. Po designovej stránke je interiér trochu minimalistický, čo sa nám páči a najvydarenejšie je určite stredová konzola s otočným voličom módu automatickej prevodovky. Jedná sa síce o štvormiestne vozidlo, avšak priestoru na zadných sedadlách príliš nebude a vidíme je skôr ako núdzovkou, sedadlá pre deti alebo odkladací priestor, keď pôjdete z nákupu. 

 

Jaguar XKR-S Convertible

Jaguar XKR-S Convertible

A teraz sa pozrieme na to, čo robí z tohto modelu najrýchlejšieho otvoreného Jaguara všetkých čias. Je to samozrejme motor, ktorý pochádza z modelu XKR-S s pevnou strechou a jedná sa o preplňovaný vidlicový osemvalec (AJ-V8) s výkonom 550 koní. Maximum krútiaceho momentu je 680 Nm a vďaka týmto hodnotám zvládne otvorený XKR-S zrýchliť z 0-100 km / h za skvele 4.4sa dosiahnuť najvyššiu rýchlosť rovných 300 km / h. Proti klasickej verzii sa samozrejme nepatrne zvýšila hmotnosť z dôsledku dodatočného vystuženie karosérie, však zatvorená verzia sa rovnako výkonným motorom je vo zrýchlenie z 0-100 km / h len o 0.2s rýchlejšie. U takého vozidla sa na produkcie emisií príliš nehrá a budúceho majiteľa pravdepodobne ani tento údaj nezaujíma, ale Jaguar tento údaj zverejnil a XKR-S Convertible bude produkovať 292g CO2 na 1 km jazdy. Tento atraktívny kabriolet by sa mal na trh dostať vo februári 2012 a ak po ňom poškuľujete, tak si prichystajte minimálne 3.4 mil Sk. 

 

Jaguar XKR-S Convertible

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Jaguar XKR-S Convertible


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.