Preposlať Porsche 911 Carrera Cabriolet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Porsche 911 Carrera Cabriolet

25.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Minule sme si predstavili nové Porsche Panamera GTS au rovnakej automobilky zostaneme aj dnes. Boli totiž zverejnené prvé fotografie modelu 911 Carrera v karosárskej verzii kabriolet, ktorý sa pýši hlavne veľmi zaujímavo riešenou strechou.

 

Porsche 911 Carrera Cabriolet

Na riešenie strechy sa ale pozrieme až neskôr, na začiatok sa zameriame ako vždy na vzhľad a dizajn vozidla. Ani tentokrát sa nedočkáme žiadnych prevratných noviniek, je to proste Porsche so všetkým a je vidieť, že nadčasový dizajn má svoj zmysel. Na prednej časti sa nachádzajú klasické svetlomety, športový nárazník s výraznými nasávacími otvormi a nechýba tu ani štýlový pás zložený z LEDiek, ktorý vozidlu pridáva na atraktivite. K dispozícii budú dve verzie, klasická Carrera a výkonnejšie Carrera S, pričom výkonnejšia verzia sa pýši hneď štyrmi koncovky výfuku. Slabšia verzia bude mať koncovky výfuku dve a budú oválne. Zadné svetlomety sú celkom tenké a celkovému štýlu auta sa hodí dobre. Interiér je vzdušný, prehľadný a najviac sa nám páčil trojramenný športový volant a za zmienku stojí tiež podarená a trochu vyvýšená stredová konzola. Svetlé prevedenie interiéru vyzerá elegantne, zatiaľ čo červený interiér hrá skôr na športovú nôtu a celkovo sa nám páčil o trochu viac. 

 

Porsche 911 Carrera Cabriolet

Porsche 911 Carrera Cabriolet

Oproti predchádzajúcej generácii bude táto nová verzia nepatrne ľahší a môžeme sa tešiť aj na o 100 mm väčší rázvor kolies. Nižšej hmotnosti bola dosiahnutá jednak hliníkovými časťami karosérie a jednak aj zaujímavú a odľahčenou konštrukciou sklápacie strechy. Rám strechy je totiž vyrobený z horčíka av zadnej i prednej časti sa nachádzajú karbónové diely, ktoré pomáhajú držať strechu v pevnej polohe a čo najviac napnutú. Celá strecha sa zvládne poskladať do 20 sekúnd a túto činnosť môže vykonávať do rýchlosti 60 km / h. Zaujímavé je tiež zadné sklo, ktoré je vyhrievané, je odolné proti poškriabaniu a na svoje miesto je nalepené. Porsche sa evidentne snažilo o čo najpríjemnejšie jazdu bez strechy, čo naznačuje aj automatický veterný deflektor. Podľa prvých informácií bude za príplatok k dispozícii aj strešné okno, čo je v prípade kabrioletu trochu zvláštne voľba a sme zvedaví, ako sa ujme. 

 

Porsche 911 Carrera Cabriolet

Porsche 911 Carrera Cabriolet

Teraz sa pozrieme na obe verzie a na hlavné rozdiely medzi nimi. Klasická Carrera bude osadená šesťvalcovým motorom o objeme 3.4 litra s najvyšším výkonom 350 koní a ak by vám to nestačilo, bude k dispozícii ešte výkonnejšia verzia S. Tú poháňa tiež šesťvalec, ale o zdvihovým objemom 3.8 litra a výkonom rovných 400 koní, čo vám zaručí zrýchlenie z 0-100 km / h za 4.3 sekundy. Avšak, kabriolety nie sú o drvivých výkonoch, takže základná verzia s 350 koňmi a zrýchlením 0-100 km / h za 5 s bude určite nemenej dobrá. Rozdiely v maximálnej rýchlosti sú medzi oboma verziami celkom zanedbateľné, Carrera dokáže uháňať maximálnou rýchlosťou 286 km / h, zatiaľ čo jej výkonnejší súrodenec to zvládne rozbehnúť až na 299 km / h. Poháňaná bude len zadná náprava, a to pomocou sedemstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky, ale k dispozícii bude aj prevodovka manuálne. Časom sa pravdepodobne dočkáme aj verzie s pohonom všetkých kolies, ale to zatiaľ oficiálne potvrdené nebolo. Predaj by mal začať v marci 2012, avšak oficiálne ceny pre SR zatiaľ známe nie sú. 

 

Porsche 911 Carrera Cabriolet

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Porsche 911 Carrera Cabriolet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.