Preposlať Ktoré pneumatiky sú pre mňa túto zimu tie pravé?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ktoré pneumatiky sú pre mňa túto zimu tie pravé?

27.10.2011 | Michelin | Ostatné články | Komentárov: 0 |

S blížiacou sa studenou zimou nastáva čas pripraviť vaše auto k tomu, aby si poradilo so všetkým možným snežením a poklesom teplôt. Jednou z prvých vecí, ktorú musíte premyslieť z dôvodov bezpečnosti vašej rodiny, sú zimné pneumatiky. Ale poznáte rozdiel medzi pneumatikou so symbolom \"troch vrcholkov hôr a vločkou snehu\" a pneumatiku \"M + S\"? Čítajte ďalej.

Pretože sú vaše pneumatiky jediným styčným bodom vášho auta so zasneženou, ľadovou alebo mokrou cestou, musíte si byť istí, že ste vybrali tie správne. Len pneumatiky, ktoré nesú symbol troch vrcholkov hôr a vločky snehu (snehová vločka vo vnútri hory), boli testované pre použitie v ťažkých snehových podmienkach.

Ak si prajete zimné pneumatiky, ktoré sú vhodné pre široké použitie v zimných podmienkach, stojí za to pozrieť sa na pneumatiky, ako sú tie v rade Michelin Alpin. Zimné pneumatiky môžu skrátiť na polovicu brzdnú vzdialenosť v snehových podmienkach a lepšie než bežné pneumatiky sa adaptujú na nízke teploty.

 

Ktoré pneumatiky sú pre mňa túto zimu tie pravé?

Čo sú pneumatiky s označením "M + S"?

Pneumatiky "M + S", čiže pneumatiky typu bahno a sneh, boli špeciálne navrhnuté k zlepšeniu výkonu vášho auta v blate a čerstvom alebo topiacim snehu. Symbol "M + S" sa vzťahuje na konštrukciu dezénu pneumatiky, ktorý má všeobecne pevné drážky a / alebo bloky dezénu umiestnené ďalej od seba, než je tomu u bežných pneumatík. Niektoré pneumatiky typu "M + S" sa tiež predávajú ako pneumatiky pre všetky obdobia, vhodné pre použitie po celý rok, ale ich výkon nie je tak vysoký ako u špeciálnych letných pneumatík za horúceho počasia alebo zimných pneumatík za studeného počasia. Nie všetky pneumatiky blato a sneh bolo testované ako zimné pneumatiky. Na druhej strane, všetky zimné pneumatiky nesú značku M + S.

 

Ktoré pneumatiky sú pre mňa túto zimu tie pravé?

Tipy pre pneumatiky v zime

Uistite sa, že ste vy i vaše auto pripravení na zimu. Rovnako ako je dôležitý výber správnej pneumatiky, je tiež dôležité kontrolovať ich tlak, pretože ten bude klesať spolu so znižovaním okolitej teploty. Výrobcovia odporúčajú aj výmenu všetkých 4 pneumatík za zimné pneumatiky preto, aby ste mali za sťažených jazdných podmienok maximálnu kontrolu nad vaším autom. Rýchlostný index je často u zimných pneumatík nižší, preto dodržujte odporúčania výrobcu pneumatík. Jazda so správnymi zimnými pneumatikami zlepší váš záber, maximalizuje vašu bezpečnosť a umožní vášmu autu optimálny výkon.
 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ktoré pneumatiky sú pre mňa túto zimu tie pravé?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.