Preposlať Je potrebné tento rok prezúvať na zimné pneumatiky?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Je potrebné tento rok prezúvať na zimné pneumatiky?

25.10.2011 | Michelin | Ostatné články | Komentárov: 0 |

Všetci sme zaznamenali, že zimy sú čím ďalej extrémnejšie a dlhšie. Jazdné podmienky v zime so svojimi mokrými, zasneženými či zľadovatenými vozovkami predstavujú pre každého vodiča skutočnú výzvu. Premýšľali ste už o montáži zimných pneumatík? Možno by ste mali ...

Zimné pneumatiky vs. letné pneumatiky

Väčšina vodičov sa snaží nájsť riešenie, ako jazdiť bezpečne aj v nepriaznivom počasí. Zimné pneumatiky nie sú len zárukou bezpečnosti - skracujú aj brzdnú dráhu a ponúkajú väčšie výkony. Nikdy nezabúdajte, že letné pneumatiky nie sú prispôsobené na jazdu v chladnom počasí. Pri nižších teplotách stráca letná pneumatika svoju efektivitu na všetkých typoch povrchu vozoviek. Zimné pneumatiky sú vyrobené zo špeciálnej zmesi gumy, ktorá pri nízkych teplotách netvrdne, ako je tomu u letných pneumatík. Len tak si pneumatiky môžu zachovávať svoje vlastnosti a maximálnu priľnavosť.
 

Je potrebné tento rok prezúvať na zimné pneumatiky?

Väčšia bezpečnosť a kratšia brzdná dráha

V okamihu, kedy ste zodpovední za seba i svojho spolujazdca, je dôležité mať riadenie stále pod kontrolou. Dostali ste sa už niekedy do situácie, kedy ste na klzkom povrchu dostali šmyk, alebo ste neboli schopní zastaviť? Strata kontroly nad vozidlom nie je len hrôzu naháňajúcou skúsenosti, ale je tiež extrémne nebezpečná. Zaistite si tohtoročnú zimu lepšiu priľnavosť a väčšiu bezpečnosť a minimalizujte riziko, že sa opäť ocitnete v takejto situácii - stačí sa len spoľahnúť na zimné pneumatiky. Špecifický dezén a vysoký podiel prírodnej gumy u zimných pneumatík znižujú v porovnaní s letnými pneumatikami brzdnú dráhu až o 50%. Rozdiely pritom môžu byť alarmujúce: štandardné vozidlo idúce s letnými pneumatikami na snehu rýchlosťou 50 km / h potrebuje k zastaveniu 48 m, čo je o neuveriteľných 24 metrov viac ako v tej rovnakej situácii pri jazde so zimnými pneumatikami.

 

Je potrebné tento rok prezúvať na zimné pneumatiky?

Kedy vykonať montáž zimných pneumatík

Zimné pneumatiky nie sú určené len pre jazdu na zasneženej vozovke. Sú prispôsobené na širokú škálu zimných jazdných podmienok, ako je vlhko a mokro alebo sneh a ľad. Hoci všeobecne zaužívaný omyl tvrdí opak, zimné pneumatiky sa neopotrebovávajú rýchlejšie ako letné pneumatiky. Aby ste mohli využívať všetky výhody, presvedčte sa, že ste ich namontovali včas. Optimálnu bezpečnosť docielite iba montážou zimných pneumatík na všetky štyri pozície na vozidle. Nenechajte sa zaskočiť prichádzajúce zimou - Prezujte včas na zimné pneumatiky a spoľahnite sa na celosezónnu bezstarostnú jazdu.

 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Je potrebné tento rok prezúvať na zimné pneumatiky?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.