Preposlať Renault Frendzy koncept

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Renault Frendzy koncept

05.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Renault vie vytvárať naozaj zaujímavé koncepty, ktorým nechýba originalita a moderné technológie. Na jeden taký sa dnes pozrieme. Renault Frendzy (niektorými zdrojmi uvádzaný tiež ako Frenzy) síce do výroby nepôjde, ale ukazuje smer, ktorým sa automobilka v blízkej budúcnosti vydá.

 

Renault Frendzy koncept

Hneď na prvý pohľad nám toto mestské mini pripomenulo Mini Clubman a to hlavne kvôli oproti sebe sa otvárajúcim dverám. Automobil ako celok vyzerá naozaj veľmi futuristicky a to zo všetkých možných uhlov. Na prednej strane vozidla nájdeme veľký znak Renaultu, minimalistické svetlomety a veľmi krátku kapotu. Zadná časť je ešte o poznanie odvážnejšia, svetlá majú naozaj divoký tvar, sú akoby nakreslené na šasi a tiahnu sa od strechy až k zadným blatníkom a zasahujú aj do bočnej časti karosérie. Uprostred sa nachádza celkom tučná línie, v ktorej je umiestnený druhý znak automobilky. Automobil trochu vyzerá, ako by bol zlepený z dvoch častí. Jednu časť zastupuje strecha a zadná strana vozidla a druhú zvyšok karosérie, pričom za to môže hlavne výrazné farebné prevedenie.  

 

Renault Frendzy koncept

Renault Frendzy koncept

Ako sme sa už zmienili, dvere na strane vodiča sa otvárajú oproti sebe a dvere na druhej strane sa zase vysúvajú smerom dozadu, čo je celkom praktické hlavne na preplnenom parkovisku. Piate dvere sú rozdelené na dve časti, horné sa vyklápajú smerom nahor a spodné idú zosunúť smerom dole, čo vám dá pohodlný prístup do batožinového priestoru. Po stránke veľkosti sa jedná o vcelku kompaktný model a prirovnali by sme k automobilu Kangoo a tak trochu vyzerá, ako by sa jednalo o koncept jeho budúce generácie. Interiér je rovnako futuristický, ako exteriér. Dominuje mu zaujímavý volant a tenká stredová konzola, na ktorej si môžete všimnúť tablet Blackberry. Renault sa zmieňuje, že tento koncept je taká mobilná kancelária a vďaka tabletu môžete byť neustále v kontakte s okolitým svetom. Avšak Renault už nejako zabudol spomenúť, ako sa budeme pri vŕtaní sa v tablete sústrediť na samotnú jazdu.  

 

 

Renault Frendzy koncept

Renault Frendzy koncept

Interiér je celkovo plný luxusných prvkov. Napríklad na strane, kde sú dvere posuvné smerom dozadu, sa nachádza 37 palcová plazmová televízia (tak trochu po vzore Pimp My Ride). Renault túto stranu vozidla nazýva ako pracovnú. Druhú stranu vozidla nazýva rodinnú a na nej je už klasické okno. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o koncept, tak si Renault mohol dovoliť aj menej konvenčný pohon. No, menej konvenčné, elektromobil v dnešnej dobe už naozaj nikoho neprekvapí a o pohon tohto vozidla sa stará elektromotor s výkonom 66 koní. Bohužiaľ, žiadne informácie ako maximálna dosiahnuteľná rýchlosť alebo dojazd na plné nabitie zverejnené neboli, u tohto konceptu sa Renault viac zameral na funkčnosť, než na pohon. Renault Frendzy vyzerá naozaj veľmi zaujímavo, ale ako sme sa už zmienili, do sériovej výroby nepôjde. Renault týmto vozidlom len demonštruje svoje nápady a tiež fakt, že podobným štýlom sa vydá v budúcnosti. Takže nové Kangoo by mohlo vyzerať veľmi podobne. 

 

 

Renault Frendzy koncept

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Renault Frendzy koncept


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.