Preposlať Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

19.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Peugeot spustil so svojim modelom 206 CC doslova mániu po malých roztomilých kabrioletoch s pevnou skladacou strechou, aj keď sa tento automobil dočkal veľa konkurentov, žiadny ho nedokázal úplne prekonať. Podarilo sa to zase až Peugeotu a to s novou generáciou 207 CC.

 

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

Model 207 CC je na trhu už nejaký ten piatok a nejde o žiadnu horúcu novinku, ale jedná sa o vydarený automobil, tak si ho v dnešnej recenzii môžeme trochu pripomenúť. Tento automobil hrá v prvom rade na emócie, svojim dizajnom dokáže zaujať na prvý pohľad a je to proste taká srdcovka, ktorá síce neponúkne príliš racionálne dôvody ku kúpe, ale o to viac sa do nej zamilujete. Biela farba 207 CC naozaj pristane a robí ho veľmi elegantnou. Čo sa týka vzhľadu so strechou a bez strechy, je veľmi ťažké rozhodnúť, ktorý variant je lepší, ale nám sa viac páčilo, keď mal vozidlo strechu dole. Bez strechy pekne vyniknú elegantné línie vozidla a dynamický profil. Prednej časti dominuje široko otvorená maska chladiča a svetlomety tvaru slzy, ktoré pekne dotvárajú vydarený predok. Na zadnej časti vozidla nás najviac zaujala koncovka výfuku a športový nárazník. Ak je strecha natiahnutá, pôsobí Peugeot celkom vyrovnaným dojmom, čo nebýva u kabrioletov s pevnou skladacou strechou až tak často zvykom.  

 

 

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

Podaril sa tiež interiér, ktorý sa príliš nelíši od štandardnej verzie 207 a kombinuje jednoduchosť s typickým francúzskym šmrncom. Športový trojramenný volant padne skvele do ruky a palubná doska je prehľadná a veľmi dobre čitateľná za akýchkoľvek podmienok. Stredová konzola na nás pôsobila trochu zastaralo, ale oživuje ju kaplnka s displejom. Interiér je samozrejme vyrobený výhradne z plastov, ale tie sú spracované celkom dobre a okrem občasného zavŕzgania spoza stredovej konzole sme nemali k dielenskému spracovaniu žiadne závažnejšie výhrady. Nie je to síce nič prémiové, ale nie je to ani žiadna hrôza. Trochu horšie je to s priestrannosťou, ale to sa dá vzhľadom ku karosérii a rozmerom očakávať. Zadné sedadlá sú naozaj len a len núdzové, slúžia skôr pre uloženie nákupu a dospelý človek sa do nich usadí len s ťažkosťami. Trochu problémy sme mali aj s nájdením vhodného miesta za volantom a než sme sa v sedadlách poriadne uvelebili, chvíľku nám to trvalo.  

 

 

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

O pohon nami testovaného vozidla sa staral atmosféricky plnený štvorvalec so zdvihovým objemom 1.6 litra, ktorý dáva solídny výkon 120 koní pri 6000 ot / min a krútiaci moment 163 Nm pri 4250 ot / min. Na atmosféru sú to výkony dobré, motor ide krásne do otáčok, vo vyšších otáčkach navyše disponuje príjemným športovým zvukom a nie je to ani prehnaný žrút, jazdili sme zhruba za 7.5 litra na 100 km a nepochybujeme, že to ide aj podstatne úspornejšie. Čo sa týka dynamiky, z 0-100 km / h sa dostanete za 10.7 sekúnd a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 198 km / h. Klasický hatchback je s týmto motorom rýchlejší, ale Céčko nie je s hmotnosťou 1417 kg žiadna mušia váha a dodatočné výstuhy karosérie sa na hmotnosti prejaviť museli. Poháňané sú samozrejme len predné kolesá a to prostredníctvom manuálnej päťstupňovej prevodovky. Tá je celkom presná, ale na špičkové prevodovky jej predsa len niečo málo chýba. Jazdné vlastnosti sú dobré, páčila sa nám hlavne schopnosť držať sa zvolenej stopy ako kliešť, ale tuhé odpruženie a 17 palcové kolesá si vybrala daň v podobe horšej miery komfortu. Nie je to úplne na nevydržanie, ale na žiadne dlhé cestovanie to určite tiež nie je.  

 

 

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT

Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT je príjemný štýlový kabriolet, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad a ak mu prepadnete, niet cesty späť. Okrem podareného vzhľadu ponúkne aj pekný interiér a dobré jazdné vlastnosti, ktoré oceníte hlavne na kvalitnej ceste. Príliš komfortu si neužijete, ale ak budete mať slnečné nebo nad hlavou, ani si na to nespomeniete. Nesmieme zabudnúť ani auru kultu, ktorá sa tiahne od čias 206 CC a je viditeľná aj na tomto modeli. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Peugeot 207 CC 1.6 VTI GT


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.