Kia


Preposlať Kia Picanto 3dv.

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kia Picanto 3dv.

17.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kia Picanto je veľmi populárny automobil z kategórie supermini, ktorý patrí nielen v našej republike k tým najpredávanejším. No, u nás je vlastne v tejto kategórii úplne najpredávanejší a tento drobček nechal za sebou aj podarenú Pandu. Kia teraz navyše uviedla novú verziu, ktorá by mohla už tak silnú pozíciu Picanto ešte posilniť.

 

Kia Picanto 3dv.

Kia o svojom najmenšom voze prehlasuje, že sa jedná o ideálneho spoločníka do mesta, že vnútorný priestor je až prekvapivo veľký a že je to proste vo všetkých smeroch ideálna voľba. O tom, že je to pravda, svedčia hlavne výborné predajné čísla a pomer cena / úžitková hodnota / výbava patrí vôbec k tomu najlepšiemu, čo možno v tomto segmente kúpiť. Dizajn je samozrejme otázkou vkusu a jedná sa o čisto o subjektívnu vec, ale vyhlásiť, že klasické Picanto nie je nijaký krásavec, určite nemôžeme. Práve to sa teraz mení, pretože Kia uvádza na trh atraktívnu trojdverovú verziu, ktorá spája všetky kladné vlastnosti klasickej päťdverovej verzie a navyše pridáva vydarený vzhľad, ktorý hrá v tejto kategórii tiež určitú úlohu. Samozrejme, výhoda päťdverovej verzie v lepšom prístupe na zadné sedačky je nesporná, ale ak jazdíte hlavne sami alebo v dvoch a chcete mestské auto, trojdverová verzia sa javí ako jedna z najlepších volieb.  

 

Kia Picanto 3dv.

Kia Picanto 3dv.

Podľa nás sa dizajn naozaj podaril, predstavený model bol vybavený krásnou čiernou metalízou, s ktorou dobre kontrastovala červená maska chladiča dodávajúca Picanto ľahko agresívny look. Poteší tiež výraznejší nárazník, vďaka ktorému pôsobí vozidlo dynamickejším dojmom. Na výraznom dizajne sa podpísali aj atraktívne liate kolesá v grafitovej farbe. Na zadnej časti sa toho príliš nezmenilo, jej dominantou sú stále výrazne tvarované svetlá a zapáčila sa nám aj mohutná dvojitá koncovka výfuku, a to aj napriek tomu, že na malom mestskom vozidle pôsobí trochu úsmevne. V interiéri sa nezmenilo takmer vôbec nič, ale to ani nebolo dôležité, pretože trojdverová verzia je postavená vyložene na atraktívnom exteriéri. Vzhľad interiéru je ale aj tak celkom vydarený, zapáčil sa nám hlavne volant a veľmi jednoduchá palubná doska.  

 

 

Kia Picanto 3dv.

Kia Picanto 3dv.

Interiér je samozrejme kompletne plastový, ale dielenské spracovanie by malo byť na solídnej úrovni a v tejto triede by malo bez problémov konkurovať všetkým. Ako sme sa už zmienili, prístup na zadné sedadlá bude nepatrne ťažšie a ak ste vyššej postavy, radosťou z toho určite skákať nebudete. Paleta pohonných jednotiek zostane rovnaká a môžeme sa tešiť na dva trojvalce so zdvihovým objemom 998cc a jeden štvorvalec s objemom 1248cc. Oba trojvalce hrajú v prvom rade na úspornú notu (výkonnejšie je spojený s pohonom na LPG), takže nečakajte nejaké závratné výkony, ale štvorvalec s výkonom 85 koní už vie aj svižnejšiu jazdu. Ešte sa vrátime k trojvalcom, pretože oba výkonnostné varianty sa zmestia s emisiami pod 100 g CO2 na 1 km jazdy, čo je naozaj dobrý výsledok. Novú trojdverovú Kiu Picanto si už môžete objednať a najlacnejšiu verzii s motorom 1.0 CVVT kúpite cca za 7599 €. Ak sa pozrieme na druhý koniec ponuky, tak tam leží verzia Sport s motorom 1.25 CVVT a cenovkou 13599 €. 

 

 

Kia Picanto 3dv.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kia Picanto 3dv.


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.