Preposlať Bugatti Veyron L’Or Blanc

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Bugatti Veyron L’Or Blanc

11.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Máte hromadu peňazí, chcete naozaj výstredný automobil a odlíšiť sa tak od majiteľov \"normálnych\" hyperaut? Tak si počkajte na Bugatti Veyron L\'Or Blanc, čo je jediný automobil na svete, pri ktorého výrobe bol použitý porcelán.

 

Bugatti Veyron L’Or Blanc

Znie to naozaj neuveriteľne, porcelán je pre výrobu automobilu pravdepodobne najmenej vhodný materiál, ale v Bugatti si myslí opak a aj to chcú dokázať. Táto automobilka sa spojila so spoločnosťou Königliche Porzellan-Manufaktur, čo je výrobca porcelánu a rozhodla sa, že poteší všetkých luxusu a rýchlosti chtivých priaznivcov. Automobil samozrejme nie je celý z porcelánu, to by určite nebolo možné, porcelánové sú len niektoré doplnky. Dizajn je na prvý pohľad veľmi podobný štandardnému Veyron a do očí vás trkne hlavne výrazné, modro biele prevedenie karosérie. Línie vozidla sú veľmi dynamické a zostala zachovaná ako mohutná maska chladiča, tak automaticky výsuvné prítlačné krídlo, ktoré zvyšuje prítlak na zadnú nápravu. Pod obrovskými kolesami sa nachádzajú rozmerné strmene červenej farby a zadnej časti dominuje úctyhodná koncovka výfuku umiestnená v strede nárazníka.  

 

Bugatti Veyron L’Or Blanc

Bugatti Veyron L’Or Blanc

Porcelán bol použitý ako na exteriéri, tak v interiéri, ale na karosérii vozidla bol použitý v podstatne menšej forme. Porcelánové časti spoznáte podľa toho, že je na nich umiestnené logo spoločnosti Königliche Porzellan-Manufaktur a na šasi vozidla ho nájdeme napríklad na stredovom kryte kolies a z porcelánu je vyrobené aj viečko nádrže. Ďalším miestom, kde porcelán nájdeme, je krytka otvoru pre dolievanie oleja a pre viac porcelánu sa musíme presunúť do interiéru. Interiér je kapitola sama pre seba a jedná sa o úplný vrchol luxusu a precízneho spracovania. Vnútro vozidla je vyvedené v snehovo bielej farbe, čo pekne kontrastuje s čiernou palubnou doskou. Okrem porcelánu tu nájdeme len tie najkvalitnejšie materiály a aj keď je svetlé prevedenie veľmi nepraktické, v tomto prípade je úplne v poriadku, pretože majiteľ týmto autom do práce každý deň pravdepodobne jazdiť nebude.  

 

Bugatti Veyron L’Or Blanc

Bugatti Veyron L’Or Blanc

Divoké prevedenie exteriéru v podobe rôznych pruhov sa premietlo aj do interiéru a nájdeme ho vo výplni dverí. Dominantou interiéru je štýlové retro trojramenný volant a elegantná stredová konzola, ktorá je čiastočne vyrobená z porcelánu. Medzi prednými a zadnými sedadlami sa nachádza porcelánová pikniková sada riadu, čo je naozaj netradičný nápad a nepochybujeme o tom, že nájde svoje využitie. Po technickej stránke sa nič podstatného nezmenilo a nemusíte sa báť, že by bol tento porcelánový výtvor nejako pomalý. Aj napriek použitý materiál a tým pádom vyššej hmotnosti zvládne tento model dosiahnuť maximálnu rýchlosť 404 km / h. A koľko kusov tohto exkluzívneho vozidla bude k dispozícii? Zatiaľ bol vyrobený iba jeden kus a vyzerá to, že tak to aj zostane. Zatiaľ ešte nie je predaný, takže ak po ňom poškuľujete, mali by ste sa poponáhľať. Vzhľadom k skutočnej jedinečnosti je jedinečná aj cena, ktorá sa pohybuje okolo 1.5 milióna libier, čo je v prepočte niečo málo cez 1 600 000 €. Bugatti pravdepodobne chystá ešte jednu alebo dve podobne exkluzívne edície, tak sme naozaj zvedaví, s čím prídu. 


Bugatti Veyron L’Or Blanc

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Bugatti Veyron L’Or Blanc


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.