Preposlať Peugeot 3008 HYbrid4

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Peugeot 3008 HYbrid4

29.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Hybridný Peugeot 3008 s označením HYbrid4 bol síce predstavený už pred časom, ale do predaja sa dostane až na jeseň tento rok. V dnešnej novinke sa pozrieme na niekoľko nových informácií.

 

Peugeot 3008 HYbrid4

Tento automobil je prvý dieselový hybrid na svete (spojenie diesel - elektromotor) v ponuke Peugeotu to bude iba prvá lastovička, ďalšie hybridné modely budú nasledovať. Peugeot plánuje za rok od uvedenia na trh predať 10 000 hybridných 3008 a celý koncept PSA by chcel do roku 2015 predať 100 000 kusov hybridných vozidiel. Sú to vcelku vysoké čísla, ale vzhľadom k stále sa zvyšujúcej popularite hybridných vozov to nie je nereálne. Ako základ pre model 3008 HYbrid4 bol samozrejme použitý crossover strednej triedy 3008, takže výsledný model sa tvári ako dokonalé rodinné auto s priestranným interiérom a veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi. Hybridná verzia sa na prvý pohľad od tej normálnej takmer vôbec nelíši. Dizajn vozidla je vydarený, Peugeoty konečne prestali vyzerať ako veľké hračky a pôsobí serióznym a dospelým dojmom. Prednej časti dominuje mohutná maska chladiča, ktorá je doplnená ostro rezanými svetlometmi a tiež hmlovkami. Pod svetlami sa nachádzajú v dnešnej dobe nevyhnutné LEDky pre denné svietenie.  

 

Peugeot 3008 HYbrid4

Peugeot 3008 HYbrid4

Na zadnej časti sa nachádzajú trochu zvláštne svetlá trojuholníkového tvaru a veľké logo automobilky. Na prvý pohľad si môžete všimnúť aj rozmerné predného sklo, ktoré zaručia výrazné presvetlenie interiéru a lepší výhľad. Po stránke priestrannosti na tom bude tento hybrid rovnako, ako jeho predobraz 3008. Vzhľad interiéru je presne taký, aký by ste od Peugeotu očakávali. Je útulný, pôsobí moderným dojmom a môžeme očakávať tiež veľmi dobré dielenské spracovanie. Dominantou interiéru je rozmerná stredová konzola s množstvom ovládacích prvkov a za príplatok si budete môcť vozidlo vybaviť snáď všetkým, na čo si spomeniete. Deti určite ocenia obrazovky v hlavových opierkach predných sedačiek, takže sa budú môcť pri dlhej ceste pozerať na filmy. Teraz sa pozrieme na pohonnú jednotku, čo je u hybridného vozidla to hlavné. O pohon tohto modelu sa stará naftový štvorvalcový dvojliter s výkonom 163 koní, ktorý je doplnený elektromotorom s výkonom 37 koní, takže celkový výkon sústavy je veľmi pekných 200 koní.   

Peugeot 3008 HYbrid4

Peugeot 3008 HYbrid4

Dieselový motor je vybavený filtrom pevných častíc pre čo najekologickejšiu prevádzku a Peugeot uvádza kombinovanú spotrebu iba 3.8 litra / 100 km. Emisie sa dostali pod magickú hranicu 100g CO2/km jazdy a to na hodnotu 99 g CO2/km. Hodnoty sú to veľmi dobré, hlavne keď vezmete do úvahy celkovú robustnosť vozidla. Automobil poskytne tiež možnosť jazdy len na elektrinu pri nulových emisiách, ale dosah tohto režimu je necelých 5 km pri maximálnej rýchlosti 48 km / h. Batérie elektromotora sa dobíjajú pri brzdení. Poháňané sú všetky štyri kolesá, pričom naftová jednotka poháňa predné kolesá a elektromotor zase zadnú nápravu. Ako sme sa už zmienili, tento model je len prvá lastovička hybridnej produkcie PSA, ďalší hybrid označený ako 508 HYbrid4 dorazí v roku 2012 a podľa prvých informácií sa môžeme tešiť aj na malé mestské hybridné vozidlo s rovnakou technológiou. Cena modelu Peugeot 3008 HYbrid4 pre Veľkú Britániu je necelých 27 tisíc libier (v prepočte cca 29 280 €).

 

Peugeot 3008 HYbrid4

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Peugeot 3008 HYbrid4


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.