Preposlať Toyota Yaris 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Toyota Yaris 2011

20.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Jedno z najpopulárnejších malých mestských áut, Toyota Yaris, sa čoskoro dočká novej generácie, ktorá bola konečne oficiálne predstavená aj pre európsky trh. V dnešnej novinke sa pozrieme na prvé detaily a fotografie a tiež na to, v čom sa bude nová generácia líšiť od tej súčasnej.

 

Toyota Yaris 2011

Yaris patrí od svojho uvedenia na trh medzi najpopulárnejších hráčov v celkom veľkom segmente malých mestských automobilov, pretože ponúka kvalitné dielenské spracovanie, veľmi dobrú spoľahlivosť a v neposlednom rade aj úspornú prevádzku. Nová generácia je už na ceste a Toyota má v pláne dominantné postavenie Yarisu medzi malými vozmi udržať. Dizajn novej generácie je modernejší a pripadá nám trochu dynamickejší. Podľa nás je to taký mix Renaultu Clio a Opel Corsa a treba podotknúť, že je vcelku podarený. Na karosérii si môžeme všimnúť aj niekoľko detailov z poslednej generácie hybridného vozidla Toyota Prius a niečo málo zostalo aj z modelu Verso S. Prednej časti dominuje výrazná maska chladiča a vcelku rozmerné svetlomety, ktoré tu zaberajú naozaj veľa miesta. Na zadnej časti sa nám najviac zapáčil výrazne tvarovaný nárazník a tiež podarené svetlomety. Ako celok sa nám nový Yaris veľmi páčil a pôsobí o poznanie viac,, európsky "ako súčasná generácia.  

Toyota Yaris 2011

Toyota Yaris 2011

Zmeny sa samozrejme týkajú aj interiéru, ktorý sa posunul ešte vyššie postaveným automobilom a to ako po stránke priestoru, tak kvality. Rozvrhnutie interiéru je štandardné a nie je nijako špeciálne (prístroje sa proti súčasnej generácii konečne posunuli zo stredu palubnej dosky pred vodiča), ale Toyota má v pláne dávať aj do veľmi lacných verzií multimediálny systém s dotykovým displejom, ktorý býva doménou hlavne podstatne drahších vozidiel, ako sú napríklad Jaguár alebo Land Rover. Podľa Toyoty bude tento systém s 6.5 palcovým dotykovým displejom v 95% nových Yaris. Okrem dizajnu a interiéru sa proti súčasnej generácii zmenia aj rozmery a to trochu zvláštnym smerom. Nový Yaris bude dlhší, čo sa od nových generácií tak nejako očakáva a nie je to nič výnimočné, ale zároveň bude tiež nižší, čo už tak bežné nie je a v dnešnej dobe je trendom výšku automobilov hnať skôr smerom hore.  

Toyota Yaris 2011

Toyota Yaris 2011

Rečou konkrétnych čísel, nová generácia bude o 100mm dlhšia, ale o 30mm nižšia. Zmenila sa aj hmotnosť a to smerom dole. Podľa prvých informácií bude nová generácia vážiť niečo okolo jednej tony, čo je veľmi príjemná hodnota a v dnešnej dobe, kedy sú vozidlá čím ďalej viac vybavené a teda čím ďalej ťažšie, je to vítaná zmena. Čo sa týka motorov, zo začiatku predaja budú k dispozícii tri pohonné jednotky a to dve benzínové a jedna naftová. Základ bude tvoriť úsporný trojvalec 1.0 VVT-i, ďalší v ponuke bude výkonnejší štvorvalec 1.3 dual VVT-i a priaznivci nafty sa môžu tešiť na štvorvalec 1.4 D-4D. Bohužiaľ, konkrétny výkon zatiaľ nebol zverejnený, ale výkon sa od súčasnej generácie pravdepodobne príliš líšiť nebude. Ako je v dnešnej dobe zvykom, dočkáme sa aj hybridnej verzie s pohonom HSD, ktorá bude postavená hlavne proti konkurenčnej Honde Jazz Hybrid. Tento model ale príde až v roku 2012. U všetkých verzií budú poháňané samozrejme len predné kolesá. 

 

Toyota Yaris 2011

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Toyota Yaris 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.