Preposlať Renaultsport Megane 265 Trophy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Renaultsport Megane 265 Trophy

15.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Automobilka Renault a divízie Renaultsport je dnes už legendárne spojenie a hothatche z tejto produkcie patrí medzi vôbec to najlepšie, čo si môžete zaobstarať. Megane RS v blízkej dobe posilní a dostane top verziu označenú Renaultsport Megane 265 Trophy, na ktorú sa teší snáď každý fanúšik tejto skupiny automobilov.

 

Renaultsport Megane 265 Trophy

Renault oprášil označenie Renaultsport po nejakej dobe a sľubuje to skutočne úžasné zážitky. Toto označenie uzrelo svetlo sveta v roku 2005 a to u modelu Renaultsport Clio 182 a v tom istom roku sme sa dočkali aj Meganu 225 Trophy. Design je takmer identický ako u verzie RS a treba podotknúť, že je veľmi vydarený. Agresívny interiér je presne na hrane medzi ešte solídnym autom a šialeným výplodom nejakého tunera a ako celok pôsobí Megane naozaj pôsobivo. Niekomu sa samozrejme páčiť nebude, pretože tých agresívnych prvkov je možno až trochu moc, ale my sme boli vzhľadom nadšení. Prednej časti dominuje výrazná maska chladiča a ostro rezané svetlomety, ktoré sú doplnené LEDkami pre denné svietenie. Žltý variant je naozaj veľmi výrazný, ale tá čierna je úplne úžasná a v kombinácii s červenými strmeňmi bŕzd a výraznými liatymi kolesami je to ten najvyzývavejší hothatch súčasnosti. Na zadnej časti nájdeme centrálne umiestnenú koncovku výfuku obrích rozmerov a tiež výrazný difúzor, ktorý zvyšuje prítlak na zadnú nápravu.

 

Renaultsport Megane 265 Trophy

Renaultsport Megane 265 Trophy

Tento model sa bude ponúkať v karosérii kupé, takže praktickosť pôjde trochu stranou, čo je zrejmé hlavne z vyššej hrany batožinového priestoru a veľmi zošikmeným zadným oknom, ktoré obmedzuje vo výhľade dozadu. Pri bočnom pohľade vynikne hlavne znižujúca sa karoséria a mohutné lemy blatníkov. Interiér bude takmer rovnaký, ako u verzie RS a pravdepodobne tu nájdeme aj štítok s číslom vozidla. Áno, čítate správne, táto séria vozidiel bude obmedzená a to na rovných 500 kusov. Najväčšej úpravy sa dočkal motor, ktorý dostal ľahkú dávku steroidov a teraz má viac koní a vyšší krútiaci moment. Vyššieho výkonu bolo dosiahnuté okrem iného zvýšením plniaceho tlaku turbodúchadla a to z pôvodných 2 barov na 2.5 baru. Úpravou si prešiel aj systém prívodu vzduchu. Výkon tejto limitovanej edície je 265 koní, čo je zrejmé už z označenia a maximum krútiaceho momentu je 360 Nm. Maximálny výkon dosiahnete pri 5500 ot / min a krútiaci moment je k dispozícii v rozmedzí 3000 - 5000 ot / min.   

Renaultsport Megane 265 Trophy

Renaultsport Megane 265 Trophy

Proti verzii RS je výkon vyšší o 15 koní a 20 Nm, čo je síce celkom dosť, ale na výsledných výkonoch na ceste sa to podpíše len decentne. Zrýchlenie z 0-100 km / h je dielom rovných 6 sekúnd (o 0.1 s menej) a maximálna rýchlosť sa posunula z 250 na 254 km / h. Na spotrebu sa v tomto prípade príliš hrať nebude, ale samozrejme sa nesmie zabudnúť. Renault udáva kombinovanú spotrebu 8.2 l / 100 km, čo bude vzhľadom k výkonu a potenciálu motora dosiahnuteľné pravdepodobne len s tehlou vrazenou pod plynovým pedálom, aby nešiel poriadne zošliapnuť. Poháňané sú predné kolesá a to prostredníctvom šesťstupňového manuálu. Jednu zlú správu a síce tú, že sa bude jednať len o limitovanú edíciu, sme vám už oznámili a na záver pre vás máme ešte druhé nemilé oznámenie. Tento automobil sa na našom trhu bohužiaľ vôbec neukáže, takže ak máte záujem, budete sa musieť vydať najlepšie priamo do Francúzska.  

Renaultsport Megane 265 Trophy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Renaultsport Megane 265 Trophy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.