BMW


Preposlať BMW 1 - nová generácia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW 1 - nová generácia

08.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak chcete hatchback nižšej strednej triedy s pohonom zadných kolies, máte k dispozícii iba jednu možnosť a tou je BMW rady 1. To už je na trhu celkom dlho a BMW sa rozhodlo, že je čas pre novú generáciu. V dnešnej novinke sa pozrieme na prvé informácie.

 

BMW 1 - nová generácia

Nová generácia má kódové označenie F20 a svojho oficiálneho predstavenia sa dočká na autosalóne vo Frankfurte, ktorý bude na programe v septembri. Po dizajnovej stránke sa nová generácia od tej súčasnej líši ako v niekoľkých detailoch, tak vo veľkosti. Nová generácia bude dlhšia o 85 mm, zväčší sa aj rázvor a rozchod kolies, čo bude mať za následok okrem iného väčší batožinový priestor a viac miesta pre posádku. Batožinový priestor narástol o 30 litrov na celkových 360 litrov alebo 1200 litrov pri sklopení zadných sedačiek. Vzhľad je oproti súčasnej generácii taký dospelejší a nové BMW 1 pôsobí dynamickejším dojmom ako kedy predtým. Svetlomety na prednej časti sa zväčšili, sú agresívnejšie a samozrejme obsahujú aj LED diódy pre denné svietenie. Maska chladiča má klasický obličkovitý tvar a zapáčil sa nám tiež výrazný športový nárazník. Zadná časť sa zmenila len nepatrne, zadné svetlá dostali nový vzhľad, ale inak zostalo všetko zachované.  

 

BMW 1 - nová generácia

BMW 1 - nová generácia

Tvar základnej karosérie zostal samozrejme rovnaký, stále sa jedná o hatchback, ktorý trochu pripomína kombi a časom sa dočkáme aj karosérie sedan. Interiér prešiel tiež inováciami, ale stále obsahuje pre BMW niekoľko typických znakov, ako je napríklad stredová konzola Lune natočená smerom k vodičovi a veľká kaplnka s farebným displejom. Ako sme sa už zmienili, interiér bude priestrannejší, ale presné čísla, o koľko sa zväčšil, zatiaľ k dispozícii nie sú. Máme pre vás bohužiaľ aj jednu zlú správu. BMW ohlásilo, že pre novú generáciu radu 1 už nebude k dispozícii atmosférický šesťvalec. BMW sa rozhodlo naplno využiť potenciál preplňovaných štvorvalcových motorov, čo je síce skvelé, ale práve atmosférický šesťvalec je ten typ motora, ktorý BMW vie najlepšie zo všetkých. Ponuka motorov bude celkom rozsiahla a hneď zo začiatku predaja bude k dispozícii päť motorov, dva benzínové a tri naftové.  

 

BMW 1 - nová generácia

BMW 1 - nová generácia

Benzínové majú označenie 116i a 118i a v oboch prípadoch sa jedná o preplňované štvorvalce so zdvihovým objemom 1.6 litra, ale s rozdielnym výkonom. Verzia 116i disponuje 136 koňmi, zatiaľ čo výkonnejšie 118i bude zadné kolesá roztáčať pomocou 170 koní. Všetky naftové motory majú zdvihový objem 2 litre a opäť sa líšia v označení a vo výkone. Základ bude tvoriť motor označený 116d s výkonom 116 koní, ak by vám to bolo málo, môžete siahnuť po motore označenom 118d, ktorý má už 143 koní a najväčšia naftová hviezda bude bezo sporu 120d s vysokým výkonom 184 koní. Najvýkonnejšia naftová jednotka je schopná zrýchliť automobil z 0-100 km / h za 7.2s a to pri emisiách len 119g CO2/km. V základe budú všetky modely vybavené šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a za príplatok bude k dispozícii tiež moderný osemstupňový automat. Fanúšikovia ekológie určite ocenia verziu 116d EfficientDynamics, ktorá produkuje emisie iba 99 g CO2/km jazdy. Viac sa dozvieme pri oficiálnom predstavení. 

 

BMW 1 - nová generácia

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW 1 - nová generácia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.