Preposlať Porsche 911 GT3 RS 4.0

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Porsche 911 GT3 RS 4.0

04.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Porsche vyrába veľa špeciálnych verzií svojich automobilov a v dnešnej novinke sa na jednu takú pozrieme. Jedná sa o model s označením 911 GT3 RS 4.0 a je to naozaj ultimátny voz, čo napovie aj to, že sa bude jednať o edíciu čítajúcich 600 kusov.

 

Porsche 911 GT3 RS 4.0

Aj keď sú si skoro všetky automobily Porsche podobné ako vajce vajcu, u tohto modelu si niekoľko zaujímavých detailov určite všimnete. Najviac nás zaujalo masívne prítlačné krídlo, ktoré dáva tušiť, že máme čo do činenia s vozidlom, ktorý je na pretekárskom okruhu ako doma. Prednej časti dominujú klasicky tvarované svetlomety, ktoré sa už niekoľko desiatok rokov takmer vôbec nemenia, avšak stále vyzerajú dobre. Zapáčil sa nám tiež predný agresívny nárazník s výrazným ,, lízatkom ", ktoré k podobnému vozidlu určite patrí a má nielen estetický, ale aj funkčný údel. Na zadnej časti nájdeme, okrem už spomínaného prítlačného krídla, tiež dve mohutné koncovky výfuku umiestnené v strede a výrazne tvarované svetlá, ktoré vozidlu pridávajú na dynamike. O agresívny vzhľad sa postarali aj vytiahnuté a mohutné blatníky, rovnako tak ako nízka karoséria a prieduchy na zadnom nárazníku. Interiér je jednoduchý, účelný a decentne športový.  


 

Porsche 911 GT3 RS 4.0

Porsche 911 GT3 RS 4.0

Hlavný prvok pred vodičom je vydarený trojramenný volant a uprostred sa ako vždy nachádza veľký otáčkomer, čo je u vozidiel Porsche tradícia. Zaujmú tiež výrazné červené doplnky, ktoré dodávajú interiéru šmrnc. Samozrejmosťou sú anatomické sedačky s výrazným bočným vedením, ktoré podržia telo i pri agresívnej jazde. Na interiéri je tiež vidieť, že sa šetrilo každé kilo a napríklad namiesto kľučiek na dverách dostanete len látkové úchytky. Nesmie chýbať ani polovičná bezpečnostná klietka a špeciálne pretekárske bezpečnostné pásy. Teraz sa pozrieme na to najdôležitejšie, čo je motor. Už z označenia je zrejmé, že máme čo do činenia s motorom so zdvihovým objemom 4 litre. Jedná sa o klasický plochý šesťvalec a bol upravený pomocou množstva titánových častí pre väčšiu životnosť pri vysokom vyťažení. Výkon motora sa zastavil na okrúhlych 500 koní, ktoré motor produkuje pri 8250 ot / min a môžeme sa tešiť aj na krútiaci moment 460 Nm pri 5750 ot / min. Oproti jeho predobrazu, Porsche GT3 RS, sa výkon zdvihol o 50 koní a pomer výkonu 125 koní na liter zdvihového objemu je naozaj úžasný výsledok, ktorý len tak u nejakého automobilu nenájdete. 
 

Porsche 911 GT3 RS 4.0

Porsche 911 GT3 RS 4.0

Oproti klasickému GT3 RS sa znížila aj hmotnosť a to o 10 kg na konečnú váhu 1360 kg. Zlepšila sa aj dynamika a GT3 RS 4.0 zvládne zrýchliť z 0-100 km / h za 3.9 s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 310 km / h. Zaujímavá je aj hodnota zrýchlenia z 0-200 km / h, ktorá je 12s. O dynamickú stránku veci sa teda báť nemusíme, ale ako to bude s jazdou? Vzhľadom k tomu, že sa Porsche chváli prejdením Severnej slučky za 7:27, tak bude šasi aj podvozok celkom iste vyladený k dokonalosti. Poháňané sú len zadné kolesá a to prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej prevodovky a o zastavenie sa postarajú keramické brzdy, ktoré sú ľahšie a odolnejšie ako klasické oceľové. Porsche vyrobí iba 600 kusov tohto vozidla a cena pre Veľkú Britániu je 128 466 libier (cca 138 800 eur). Kombinácia brilantného šasi z GT3 RS, nízkej hmotnosti ala GT2 RS a špičkového motora 4.0 z pretekárskeho Porsche GT3 RSR vyzerá naozaj veľmi impozantne.  


 

Porsche 911 GT3 RS 4.0

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Porsche 911 GT3 RS 4.0


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.