Preposlať Renault R-Space koncept

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Renault R-Space koncept

09.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Je všeobecne známa vec, že francúzske automobilky vytvárajú tie najvýraznejšie koncepty. Do predaja sa síce v drvivej väčšine prípadov v pôvodnej verzii nedostanú, ale aj tak máme z každého konceptu od francúzskej automobilky radosť. V dnešnej novinke sa pozrieme na nový Renault s označením R-Space.

Renault R-Space koncept

Samozrejme sa jedná iba o koncept a Renault týmto autom ukazuje, ako by mohla vyzerať jedna z ďalších generácií veľmi populárneho SUV Scénic. Renault Scénic je síce veľmi populárny, ale po stránke štýlu je veľmi triezvy a konkurencia je vo väčšine prípadov štýlovejšia. Avšak, ak by nový Scénic vyzeral naozaj nejako takto, stal by sa hneď najštýlovejším SUV na trhu. Vzhľad tohto vozidla je naozaj úžasný, ale musíme ho samozrejme brať s veľmi veľkou rezervou. Prednej časti dominuje veľké logo automobilky, dynamické svetlomety doplnené LED diódami a samostatne umiestnené ukazovatele smeru. Na zadnej časti sú najvýraznejšie rozmerné svetlomety a tiež mohutne klenuté zadné okno. Hrana nakladacieho priestoru sa zdá byť až zbytočne vysoko, avšak vyššie položené ťažisko dodáva vozidlu na dynamike. Súčasťou konceptu sú tiež obrovské, 21 palcové zliatinové kolesá, ktoré sú naozaj podarené a k celkovému štýlu vozidla sedí perfektne.

Renault R-Space koncept

Renault R-Space koncept

Automobil je celkom iste najdynamickejší pri bočnom pohľade, a to hlavne vďaka zaujímavo navrhnutým líniám okien a výrazným stĺpikom. Hlavne výrazne skosené zadné okná vyzerajú naozaj dobre, aj keď kvôli nim by mohli mať zadný pasažieri trochu horší výhľad z vozidla. Interiér vyzerá snáď ešte futuristickejšie než exteriér a najviac mu dominuje určite zvláštne tvarované sedadlo vodiča. Môžeme si tu všimnúť aj elegantný volant s pevným stredom, nastaviteľné pedále a štýlové výduchy klimatizácie. U dnešných SUV sa začínajú čoraz viac preťažovať dvere, ktoré sa otvárajú proti sebe, čo má svoje nesporné výhody. Na zadné sedadlá sa nastupuje ďaleko pohodlnejšie a to isté platí aj pre vysadanie. Koncept obsahoval aj zadné sedadlá, čo vlastne neboli sedadlá, ale taká trochu zvláštna lavica, ktorá po dizajnovej stránke kontrastovala s podlahou v celom interiéri. Drvivá väčšina týchto nápadov sa samozrejme nemá šancu do sériovej výbavy dostať.

Renault R-Space koncept

Renault R-Space koncept

O interiéri by sa dalo ešte povedať, že je dizajnovým predobrazom domácnosti. Predné sedadlá majú predstavovať kreslá, zatiaľ čo zadné zase pohodlnú pohovku. Zaujímavosťou pri koncepte bolo tiež to, že kocky, z ktorých bola zadná ,, pohovka "zložená, boli poháňané celkom 21 malými motormi, takže sa dokázali dokonale prispôsobiť osobe, ktorá sa rozhodla sa tu usadiť. Avšak toto je naozaj hudba budúcnosti. O pohon konceptu sa staral preplňovaný benzínový trojvalec so zdvihovým objemom 900cc, ktorý dával najvyšší výkon 110 koní a jedná sa o prvý predobraz nových jednotiek TCe pre rok 2012. Motor bol vybavený tiež priamym vstrekovaním paliva a technológií štart / stop, ktorá znižuje spotrebu a tiež emisie. Renault vďaka tomuto motoru skombinoval výkon 1.6 a produkciu C02 len 95g/km. Dynamické vlastnosti motora pritom nie sú vôbec zlé, R-Space zvládne zrýchliť z 0-100 km / h za 11 sa maximálna rýchlosť činí 198 km / h. Renault R-Space vyzerá naozaj zaujímavo a aj keď je jasné, že sa do sériovej výroby drvivá väčšina vecí nedostane, nová generácia Renaultu Scénic by aspoň nemusela byť tak usadlá.

Renault R-Space koncept


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Renault R-Space koncept


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.