Preposlať Škoda Vision D koncept

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Škoda Vision D koncept

07.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Už dlho sme sa v automobilových novinkách nebavili o automobilke Škoda, tak to dnes trochu napravíme. Pozrieme sa trochu bližšie na koncept s označením Vision D, ktorý bol predstavený na autosalóne v Ženeve.

Škoda Vision D koncept

Škoda umiestnila tento koncept medzi modely Fabia a Octavia. Pričom to bude platiť ako priestorom v interiéri, tak samozrejme vonkajšou veľkosťou. Avšak, na prvý pohľad vyzerá tento päťdverový liftback naozaj rozmerne a v niektorých ohľadoch pôsobí dokonca väčším dojmom než Octavia súčasnej generácie. Je samozrejme menší, ale Škoda má niektoré svoje automobily umiestnené trochu zvláštne na hraniciach jednotlivých kategórií, čo je príklad práve Octavie. Čo možno najskôr si ale musíme pripomenúť, že koncept na okolitých obrázkoch je naozaj len a len koncept, ktorý sa nebude nikdy vyrábať. Teda presnejšie povedané vyrábať sa síce nebude, ale hovorca Škody potvrdil, že koncept Vision D má určiť nový dizajnový štýl, podľa ktorého sa budú nasledujúce roky Škody uberať. Podľa prvých informácií sa môžeme na automobily v novom štýle tešiť už v roku 2012. Spolu s novým znakom je to proste ďalší náznak zmeny už zabehnutého štýlu a dizajnu značky Škoda.

 

Škoda Vision D koncept

Po designovej stránke sa tento koncept veľmi vydaril a dá sa v ňom nájsť inšpirácia ako v súčasných vozňoch Škody, tak v koncernových súrodencoch od Audi a VW. Ostro rezané predné svetlomety sú skutočne vydarené a práve tie nám najviac pripomínali súčasné automobily Audi. Koncept bol tiež pomerne široký a pôsobil veľmi mohutným a robustným dojmom. Ďalšie zaujímavosti na koncepte boli hlavne sklenená panoramatická strecha, štýlová maska chladiča a tiež veľké hliníkové kolesá s priemerom 20 palcov. Zadnej časti dominovala hlavne jednoduchá svetla a mohutné stĺpiky. Interiér sa tiež vcelku vydaril, je veľmi moderný, štýlový, a najviac sa nám páčil športový trojramenný volant. Rovnako ako exteriér, aj interiér je vyvedený v bielej farbe, čo je síce moderný, ale nie moc praktické. Dielenské spracovanie je veľmi dobré a to aj napriek tomu, že ide o len o koncept.

 

Škoda Vision D koncept

Ako sme sa už zmienili, tento koncept má ukázať cestu budúcich automobilov Škoda a podľa prvých informácií má zatiaľ najbližšie do sériovej výbavy prepracovaná maska chladiča, ostro rezané predné svetlomety a tiež väčšina prvkov v podarenom interiéri. Výrazné tubusy na palubnej doske alebo štýlový volant si u novej generácie Octavie alebo Superbu vieme celkom dobre predstaviť. Zaujímavosťou pri tomto koncepte je tiež fakt, že logo automobilky bolo vyrobené zo skla. O novom logu automobilky sa toho napísalo už veľa a my môžeme len dodať, že sa nám vcelku páči a je podstatne zaujímavejšie, ako predchádzajúce, skôr tradičné logo. Škoda bohužiaľ nezverejnila žiadne konkrétne technické informácie o tomto koncepte. Naozaj sme veľmi zvedaví na ďalší vývoj automobilky Škoda a na nové modely, ktorých sa snáď čoskoro dočkáme. Teda, snáď aspoň ich predstavenie.

 

Škoda Vision D koncept


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Škoda Vision D koncept


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.