Preposlať Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie

12.01.2011 | Redakce Katalog Automobilů.cz | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Súd v USA strhol veľkú prekážku spojenia nemeckých automobiliek. Investori nemajú nárok na kompenzácie škôd, ktoré utrpeli, keď Porsche nakúpilo akcie VW.

 

Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie

O spojenie Porsche a Volkswagenu sa hovorí ako o hotovej veci, skutočnosť je však iná. Obe spoločnosti len ťažko prekonávajú existujúce problémy a operácie, začaté vlani, by sa mohli ťahať ešte niekoľko rokov. Z celého podniku by mohlo dokonca zísť, hoci americké súdy tesne pred koncom roka odstránili jednu z veľkých prekážok.

 

Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie

Skupina 39 hedgeových fondov z USA žalovala automobilku Porsche a dvoch jej manažérov, že podávali trhu zavádzajúce informácie. Fondy špekulovali na pokles ceny akcií VW, lenže v roku 2008 začalo Porsche sa svojimi nákupmi a cena naopak vyletela nahor. Nečakaný vývoj spôsobil Američanom straty v rádoch miliárd eur.

 

Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie

Sudca odmietol prideliť žalujúcim kompenzácie. Rozhodnutie odôvodnil tým, že transakcia bola kvôli použitým nástrojom funkčne ekvivalentná obchodovaniu na nemeckých burzách. Nešlo teda o obchod na americkej pôde, takže fondy nemôžu použiť súdny systém USA na vymáhanie náhrad. Toto rozhodnutie sa týka žalôb proti Porsche aj dvom bývalým najvyšším predstaviteľom: Wendelin Wiedeking a Holger Härter.

 

Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie

Obe automobilky zatiaľ trpezlivo čakajú na vyjadrenie nemeckej vlády. Tá by mala v najbližších týždňoch objasniť, či bude od zlučovaných spoločností požadovať daň vo výške niekoľkých miliárd eur. Ak si úrady o peniaze povedia, Volkswagen a Porsche môžu jednoducho počkať do roku 2015, kedy už ich zlúčenie nebude podliehať dani. Martin Winterkorn si je cez všetky komplikácie istý, že ku spojeniu dôjde.

 

Zdroj: Autoweb.cz

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Fúzia Porsche a Volkswagenu je o krok bližšie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.