Preposlať Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007

31.01.2007 | Martin Kněžík | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nový Ford S-MAX získal prestížne ocenenie \"Auto roka (Car of the Year) 2007.\"

Nový Ford S-MAX získal prestížne ocenenie "Auto roka (Car of the Year) 2007." "Auto roka" vyhlasuje porota 58 motoristických novinárov z dvadsiatich dvoch európskych krajín. Anketu organizuje skupina siedmich renomovaných periodík: Auto (Taliansko), Autocar (Veľká Británia), Autopista (Španielsko), Auto Visio (Holandsko), L´Automobile Magazine (Francúzsko), Stern (Nemecko) a Vi Bilagare (Švédsko).

Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007

Ford S-MAX svoj triumf vybojoval vo vyrovnanom súboji. Z 41 nominovaných vozidiel sa ich do finále prebojovalo osem: Citroën C4 Picasso, Fiat Grande Punto, Ford S-MAX, Honda Civic, Opel / Vauxhall Corsa, Peugeot 207, Škoda Roomster a Volvo C30. Prezident poroty Ray Hutton komentoval udelenie ceny týmito slovami: "Bol to veľmi tesný súboj, všetkých osem vozov si zaslúžilo miesto vo finále. Z hlasovania je zrejmé, že na porotu urobil dojem koncept Fordu S-MAX: priestranný a všestranný automobil, ktorý jazdí ako športový sedan. Jeho víťazstvo je rozhodne zaslúžené. "

Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007

Model S-MAX láka k Fordu nových zákazníkov. Viac ako polovica jeho majiteľov predtým vlastnila auto inej značky. Najpopulárnejšou verziou je vrcholná špecifikácia Titanium, ktorú už volia bezmála dve tretiny zákazníkov. "S-MAX nám robí radosť a toto ocenenie ešte zvýši jeho atraktivitu," povedal viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby Stephen Odell.

Ďalšie prvenstvo Fordu S-MAX
Nový S-MAX je prvým modelom značky Ford navrhnutým v tzv. kinetickom dizajne. Zároveň prináša zákazníkom Fordu rad nových technológií, zameraných okrem iného na aktívnu i pasívnu bezpečnosť. Patrí k nim adaptívny tempomat s funkciou varovania pred blížiacou sa prekážkou, systém pre zmiernenie následkov nehody a nové aktívne tlmiče Interactive Vehicle Dynamic.

Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007

Nový Ford S-MAX taktiež absolvoval testy Euro NCAP s vynikajúcim päťhviezdičkovým hodnotením. Spolu s Galaxy a novým Focusom tak Ford v súčasnej dobe ponúka už tri modely, ktoré v týchto medzinárodne uznávaných bezpečnostných testoch dosiahli na najvyššie hodnotenie. S-MAX ďalej patrí k prvým modelom Fordu, vybaveným rozhraním človek-stroj (Human Machine Interface, HMI). To poskytuje vodičovi detailné informácie o vozidle, rozdelené do niekoľkých konfigurovateľných menu. Vodič môže ponukami prechádzať pomocou kolískovýchprepínačov na volante.

Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007

Ford a "Auto roka"
Ocenenie "Auto roka 2007" pre S-MAX je už piatym víťazstvom Fordu v tejto ankete. Naposledy sa na prvú priečku prebojoval v roku 1999 Focus. Prelomový model, ktorý nastavil nové merítka vo svojej triede, zvíťazil s obrovským náskokom - jedným z najväčších vo 44 histórii ankety. V roku 1993 bolo "Autom roka" vyhlásený Mondeo prvej generácie. V 85 vyhralo Scorpio a o štyri roky skôr Ford Escort.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nový Ford S-MAX - Auto roku 2007


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.