Preposlať RACINGBOX®

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

RACINGBOX®

08.04.2008 | Filip Zelenka | Tipy, triky, rady | Komentárov: 1 |

Dnes sa pozrieme na úpravy motorov, konkrétne na zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu. Existujú dve základné formy úpravy – klasický chiptuning, alebo prídavná jednotka, tzv. „Powerbox“.

Dnes sa pozrieme na úpravy motorov, konkrétne na zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu. Existujú dve základné formy úpravy – klasický chiptuning, alebo prídavná jednotka, tzv. „Powerbox“. Každá z týchto úprav má svoje pre a proti, my sa zameriame konkrétne na jeden typ Powerboxu s označením RACINGBOX®. Prečo práve tento výrobok? Na našom trhu nájdete niekoľko ďalších zahraničných značiek, akými sú PSI Motorsport, Küberl Tuning, TuneKit, Alpin a najnovšie aj Remus. RACINGBOX® však môžeme považovať za bezkonkurenčný, pretože jeho cena v porovnaní s ostatnými je len polovičná (jedná sa o tuzemský výrobok). Výrobca naviac ponúka nadštardandné služby – inštalačný technik za vami príde kamkoľvek si poviete a ZADARMO urobí inštaláciu, pri ktorej máte trojdennú záruku vrátenia peňazí. Pokiaľ teda nebudete s úpravou spokojní, do troch dní môžete vrátiť nepoškodený výrobok späť a nič vás to nebude stáť. RACINGBOX® je elektronické zariadenie, ktoré bolo vyvinuté špeciálne pre prácu so systémom vstrekovania Common Rail, Pumpe-Düse a rotačné čepadlo. Ovplyvňuje informáciu o vstrekovanom palive pred riadiacou jednotkou motora, umožňuje jej tak využiť celé spektrum možností naprogramovaných výrobcom, a to bez zásahu do tejto jednotky. RACINGBOX® tak zostáva stále kontrolovaný riadiacou jednotkou, ktorá v prípade akejkoľvek nevierohodnej informácie o vstreku paliva môže prepnúť beh motora do servisného režimu a chybu indikovať rozsvietením kontrolky na prístrojovej doske. Vďaka tomu nemôže dôjsť k žiadnemu poškodeniu motora vplyvom prevedenej úpravy.

RACINGBOX®

Je dodávaný spolu s kabelážou vždy pre určitú značku a typ vozidla. Inštaláciu je potrebné dať urobiť preškolenému technikovi, práca môže trvať zhruba 30 minút. Pri jeho zapojení nedochádza k žiadnemu mechanickému zásahu do elektroinštalácia motora. Vďaka tomu je možné kedykoľvek túto úpravu odstrániť a vrátiť všetko späť na originálne nastavenie od výrobcu vozidla. Nedochádza tak k trvalej úprave motora a môže byť zachovaná záruka vozidla. Motoru, ktorý je štandardne menej pružný v nižších otáčkach, zaisťuje úprava RACINGBOXom dostatočný točivý moment práve v nízkych otáčkach. To znamená, že pokiaľ je napríklad zvykom, že automobil najviac akceleruje pri 1.900 ot./min., potom pri použití RACINGBOXu sa práve toto plynule zmení a akcelerácia sa posunie na cca 1.650 ot./min. Celkovo sa úprava motora týmto typom zariadení prejavuje hlavne na akcelerácii a sile motora v nižších otáčkach. Vo vyšších otáčkach RACINGBOX® svoju funkciu utlmí, pretože vo vyšších otáčkach majú vozidlá spravidla dostatok sily a plná funkčnosť systému by tak mohla znižovať životnosť motora. V prípade, že je automobil vybavený automatickou prevodovkou, zmení sa kompletne aj celý systém radenia. Radenie automatickou prevodovkou sa skľudní, pri akcelerácii už nebude potrebné motor roztočiť na vyššie otáčky, ale automatická prevodovka vďaka získanému točivému momentu získa rezervy, ktoré sa prejavia na súhre automatického radenia v nižších otáčkach. Vďaka navýšeniu krútiaceho momentu môže dôjsť k zníženiu spotreby, avšak len pri rozumnom (bežnom) spôsobe jazdy. Je to spôsobené najmä tým, že sa zníži počet radení (napríklad v ľahkých stúpaniach nie je po inštalácii zariadenia potrebné vôbec podraďovať). Pokiaľ máte záujem o úpravu dieselového motora, ale stále o zariadení RACINGBOX pochybujete, ponúka vám výrobca bezplatný test RACINGBOXu vo vašom vozidle spoločne s trojdennou zárukou vrárenia peňazí. V prípade nespokojnosti s prevedenou úpravou motora máte možnosť nepoškodený RACINGBOX® vrátiť proti vráteniu kúpnej ceny.

RACINGBOX®

Pre úplnosť by sme mali uviesť rozdiely medzi prídavným elektronickým zariadením RACINGBOX a klasickým chiptuningom:

RACINGBOX® je prídavné zariadenie, ktoré je možné kedykoľvek odstrániť bez toho, aby po ňom zostal akýkoľvek záznam v riadiacej jednotke, alebo viditeľné stopy po inštalácii. Naproti tomu chiptuning prepisuje dáta priamo v riadiacej jednotke. Seriózna firma si vaše pôvodné dáta zálohuje, aby bolo možné vrátiť riadiacu jednotku do pôvodného stavu, v jednotke však po úpravách zostávajú trvalé záznamy. RACINGBOX® pracuje len so vstrekovacím systémom – upravuje len dávkovanie paliva. Kvalitný chiptuning okrem úpravy dávkovania paliva zmení aj prácu vzduchového systému motora. Vďaka tomu má väčšie možnosti v nastavení nových výkonových hodnôt. Vzduchový systém však nemá príliš veľké rezervy, preto môže po chiptuningu dôjsť k rýchlejšiemu opotrebovaniu váhy vzduchu, alebo turbodýchadla. RACINGBOX® je možné v prípade jeho chybného nastavenia, alebo poruchy kedykoľvek vyradiť z prevádzky vodičom. Chiptuning nie je možné pri poruche odstrániť, ani vypnúť. Zariadením RACINGBOX® sa dajú upraviť len dieselové vozidlá so systémom vstrekovania Common Rail, Pumpe-Düse (VW koncern) a rotačné čerpadlo BOSH (VW koncern). Chiptuning má naopak oveľa širšie možnosti – dokáže upraviť takmer akýkoľvek vyrábaný automobil vybavený elektronickou riadiacou jednotkou. Z uvedeného vyplývy, že chiptuning má väčšie možnosti pri úpravách výkonovej krivky. Výhodou prídavných jednotiek, akou je aj RACINGBOX® však zostáva ich bezpečnosť a možnosť rýchleho vypnutia majiteľom vozidla. Bezplatnú skúšobnú jazdu si môžete objednať na internetových stránkach ~1, alebo na infolinke v Čechách: 605 28 22 88.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 20

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku RACINGBOX®


počet príspevkov: 1

Jano

16.03.2011 v 22:14

reklama jak prasa

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.