Preposlať Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

25.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Pokiaľ by sme mali zaradiť Alfu MiTo podľa vzhľadu, s kľudným srdcom by sa dalo prehlásiť, že sa jedná o menšieho súrodenca superšportu 8C. V súčasnej dobe sa jedná pravdepodobne o najkrajšie mini na trhu, zvlášť v testovanej červenej farbe.

Pokiaľ by sme mali zaradiť Alfu MiTo podľa vzhľadu, s kľudným srdcom by sa dalo prehlásiť, že sa jedná o menšieho súrodenca supersportu 8C. V súčasnej dobe sa jedná pravdepodobne o najkrajšie mini na trhu, zvlášť v testovanej červenej farbe.

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

Zo všetkých uhlov vyzerá MiTo veľmi dobre a celistvo, čo sa o niektorých jeho konkurentoch naozaj povedať nedá. Predná časť je dosť podobná tej, akú poznáme z už spomenutého superšportu 8C. Na zadnej časti vynikajú hlavne okrúhle svetlomety a dvojitá, chrómovaná koncovka výfuku. Interiér je štylizovaný dosť na športovú nôtu, nájdete tu veľmi kvalitné materiály a všetko je starostlivo zlícované. Najväčší konkurent tohto automobilu je britský ~1, ktorý ale nemá ani zďaleka tak príťažlivý design. Proste sa s pribúdajúcimi rokmi tak nejak opozeral a Alfa MiTo vniesla do tejto kategórie automobilov trochu toho sviežeho vzduchu. Základná cena začína na zhruba 11 tisícoch librách za benzínovú motorizáciu 1.4 litra s výkonom 120 koní. K dispozícii je ďalej verzia s turbodýchadlom a dva dieselové motory 1.3 a 1.6 litra.

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

Testovaný automobil bol poháňaný preplňovanou benzínovou motorizáciou 1.4 litra, ktorá dáva najvyšší výkon 155 koní pri 5500 ot/min a krútiaci moment 230 Nm pri 3000 ot/min. Táto pohonná jednotka nás veľmi milo prekvapila, záťah je skutočne skvelý a s vozidlom si poradí celkom suverénne. Vďaka spotrebe, ktorá veľmi závisí na štýle jazdy, je tento motor pre automobil ešte vhodnejší, než dieselové verzie, aj keď, tie sú tak isto skvelé. Jazdné výkony na ceste sú proste výborné. Zrýchlenie 0-100 km/h prebehne za rovných 8 sekúnd a najvyššia rýchlosť je 215 km/h.

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

Presná manuálna prevodovka má šesť stupňov a poháňaná je samozrejme len predná náprava. Automobil ide ako po koľajniciach a budete si pripadať ako pri riadení motokáry. Na tomto mieste sú si MiTo s Mini veľmi podobní. Najviac sa ale tešíme na ohlásenú verziu GTA, ktorá príde so zdrvujúcim výkonom 230 koní. Všetky hothatche na trhu by sa mali začať báť.

Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 21

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Alfa Romeo MiTo - prvé jazdné dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.