Preposlať Opel Insignia - oficiálne fotografie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Opel Insignia - oficiálne fotografie

21.04.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Pred nedávnom sme vám priniesli fotografie zakrytovaného automobilu Opel Insignia, ktorý bol zachytený pri sérii testov. Tento model má nahradiť dosluhujúcu Vectru a konečne boli zverejnené oficiálne fotografie a množstvo nových informácií.

Pred nedávnom sme vám priniesli fotografie zakrytovaného automobilu Opel Insignia, ktorý bol zachytený pri sérii testov. Tento model má nahradiť dosluhujúcu Vectru a konečne boli zverejnené oficiálne fotografie a množstvo nových informácií. Design automobilu sa už meniť nebude a jedná sa teda o produkčnú verziu, ktorá pôjde čo nevidieť do predaja.

Opel Insignia - oficiálne fotografie

Opel Insignia - oficiálne fotografie

Už na prvý pohľad je zrejmé, že Insignia je oveľa štýlovejšia a krajšia, ako súčasná Vectra, ktorá pôsobí mierne zastaralým a nudným dojmom. Je podstatne dravejšia a veľmi sa vydarila najmä zozadu. Ale aj predná časť je pekná, aj keď je o poznanie umiernenejšia, ako zadná časť. Vytvoriž v tejto triede automobilov originálny a pekný kúsok je veľmi náročné, ale klobúk dolu, Oplu sa to podarilo. Insignia vyzerá dobre aj popri takých automobiloch, ako je ~1 alebo ~2. Celkovým vzhľadem nám automobil trochu pripomína Jaguar XF, čo je určite veľká pocta. Ale aj tak je táto trieda nabitá až k prasknutiu a Insignia bude musieť o svoje miesto na slnku zabojovať, ale my veríme, že to urobí so cťou. Interiér je veľmi kvalitný a bez problémov sa môže rovnať aj s premiantami tejto triedy.

Opel Insignia - oficiálne fotografie

Opel Insignia - oficiálne fotografie

Do štartu má ale nespornú výhodu, a to je jej meno. V tejto triede už 20 rokov počúvate len Mondeo, ~3 alebo ~4 a zmena mena názvu je určite dobrý ťah. Benzínové motory budú disponovať výkonmi od 140 do 256 koní. Bola ohlásená aj ostrá verzia s klasickým označením OPC. Tá by mala mať dosť veľa divokých 300 koní. Dieselové motory budú v ponuke od 130 do 160 koní. Neskôr by mal doraziť aj silný šesťvalec, ktorého výkon zatiaľ nebol upresnený. Pre verziu OPC by mal byť k dispozícii pohon 4x4 zo SAAB-u, ale to zatiaľ nebolo potvrdené. V ponuke bude sedan, liftback a kombi. Neskôr pribudne aj varianta kupé. To v tejto triede až tak veľmi bežné nie je a jedná sa o určité osvieženie. Oficiálny predaj začne v novembri 2008 a už sa automobilu Opel Insignia nemôžeme dočkať, hlavne verzie OPC.

Opel Insignia - oficiálne fotografie

Opel Insignia - oficiálne fotografie

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 16

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Opel Insignia - oficiálne fotografie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.