Preposlať Nová Škoda Superb - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

03.04.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Už to nie je žiadne tajomstvo. Nová Škoda Superb sa už celkom zbavila svojho maskovania. Boli sme svedkami a účastníkmi prvej testovacej jazdy.

Už to nie je žiadne tajomstvo. Nová Škoda Superb sa už celkom zbavila svojho maskovania. Boli sme svedkami a účastníkmi prvej testovacej jazdy. Automobilka Škoda dúfa, že nový Superb bude pre ~1 viac, než zdatnou konkurenciou. Jedny z prvých testov sa uskutočnili v Death Valley v Californii. Okrem nášho fotografa, ktorý bol vonku a snažil sa tento test zachytiť, sme boli vo vnútri a účastnili sme sa jazdy.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

Celkovo je nový model oveľa robustnejší, než predchodca a ponúkne tiež oveľa viac miesta pre pasažierov, než kedy predtým. Technológia a výbava patria k tomu najlepšiemu, čo v strednej triede môžete nájsť. Ponuka motorov je tiež celkom nová. Kým prvá Superb bola taká nenápadná šedá myška a nemala nijak výrazný design, nový model má o poznanie drzejšie a originálnejšie tvary. Predná maska sa inšpirovala designom Roomsteru a zadné svetlá sú celkom nové a vozidlu vyložene pristanú.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

Superb by sa mal vôbec po prvýkrát vyrábať aj ako verzia kombi. Škoda, že nám nebolo umožnené nahliadnuť do priestoru pre batožinu, ale dá sa očakávať relatívne veľký a dobre prístupný priestor. Automobil je postavený na platforme ~2 a čo sa týka dĺžky, je dokonca ešte dlhší, než nové Mondeo, čo je taký obor strednej triedy. Vzadu je skutočne kráľovský priestor, ešte o kúsok väčší, než v minulej generácii. A aj pokiaľ máte okolo dvoch metrov, vzadu budete mať dostatok miesta ako pre nohy, tak nad hlavou.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

Trošku sme si v automobile pripadali ako v luxusnom modeli ~3. Interiér je žiarivým príkladom dokonalej kvality a funkčnosti. Presne tak, ako vo všetkých koncernových automobiliek VW zvykom. Audio má prípojku na iPod a harddisk na ukladanie pesničiek z rádia. Vôbec po prvýkrát sa v automobile Škoda objavili adaptívne natáčacie svetlomety. Uhol osvetlenia sa mení podľa toho, ako máte natočený volant. Fungujú absolútne skvele a bez problémov.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

Testovaný model bol síce ešte zakrytovaný prototyp, ale ten sa už od produkčnej verzie nebude vôbec odlišovať. Pocit z jazdy bol skutočne skvelý. Podvozok výborne filtruje nerovnosti, ale veľmi účinne potlačuje náklony v zákrutách, takže sa automobil vôbec nebráni športovejšej jazde. Nie je síce tak športový, ako ~4 a nové Mondeo, ale aj tak je to oproti minulej generácii obrovský skok vpred. Riadenie je skoro dokonale presné, ale potrebovalo by trochu viac citlivosti. Veľmi sa nám páčila stabilita automobilu vo vysokých rýchlostiach.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

V ponuke motorov nájdete všetky moderné kúsky od VW. Základný motor je preplňovaný 1.4 TSI s výkonom 120 koní. Ďalšie benzínové motory v ponuke budú 1.8 TSI so 158 koňmi, 2.0 TFSI s výkonom 200 koní, ktorý veľmi dobre poznáme z ~5 a ~6. Vlajková loď bude osadená motorom V6 3.6 FSI, bude mať pohon všetkých kolies a výkon okolo 280-300 koní. Medzi dieselovými motormi si budete môcť vybrať z motorov: 2.0 TDI CR, ktorý bude naladený na 140 a 170 koní; ďalší motor bude V6 2.7 TDI s výkonom okolo 190 koní a zvažuje sa tiež o zaradení V6 3.0 TDI.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

Náš testovací prototyp bol osadený motorom 1.8 TSI s výkonom 158 koní. Automobil je veľmi dobre odhlučnený a do interiéru nepreniká z motorového priestoru vôbec žiaden zvuk. Možno je to trochu škoda, pretože táto jednotka má veľmi sympatický zvukový prejav. Nie je to síce žiadny trhač asfaltu, ale na to, ako je Superb veľký, zrýchľuje veľmi presvedčivo. Už sa tešíme, až otestujeme vrcholné prevedenie. To by mohla byť skutočne úžasná jazda.

Nová Škoda Superb - prvé dojmy

V tejto triede je zatiaľ leader nový Ford Mondeo a len čas ukáže, či sa mu nový Superb úspešne postaví, alebo ho dokonca porazí. Podľa prvých poznatkov a skúseností sa jedná o veľmi dobré auto a pravdepodobne najlepšie, aké kedy opustilo Mladú Boleslav.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 30

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nová Škoda Superb - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.