Preposlať Mitsubishi Lancer EVO X

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mitsubishi Lancer EVO X

13.10.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dlouho očakávaná desiata evolúciae sedanu Lancer. Exkluzívna recenzia z testovania v Japonsku.

Takže toto je nová, desiata verzia EVA?

Správne. Vyzerá to, že znovu začne rivalitu so svojím nezmieriteľným súperom Subaru Impreza, ktorá sa ťahá už od 90-tych rokov. Obidva automobily pôjdu do predaja tento mesiac po Tokyo Motor Show. Ale mali sme možnosť ako prvé otestovať EVO, a to v špeciálnom testovacom areáli Tokachi v severnom Japonsku. Mitsubishi sa snaží dostať svoje nové auto nielen medzi ortodoxných fanúšikov, ktorých má táto športová legenda po svete určite veľmi veľa, ale hlavne medzi normálnych zákazníkov, ktorí sú ochotní za tento športový sedan zaplatiť v prepočte asi 1 500 000 korún.

Mitsubishi Lancer EVO X

Mitsubishi Lancer EVO X

Je stále tak šialene rýchle?

To si píšte, že je. Nový preplňovaný dvojliter má výkon 280 koní. Špeciálna verzia RS, ktorá je oproti ,,obyčajnej“ verzii odľahčená, zrýchli z 0-100 km/h za púhe 4.5 sekundy. Verzia GSR je asi o 100 kg ťažšia a zrýchli na 100 km/h za 5.2 s. Mitsubishi priznáva, že výkon a informácia o zrýchlení sú na nové auto mierne konzervatívne. Napríklad v Británii bude importér ponúkať ako základnú verziu, tak vylepšené verzie FQ330 a FQ360 (číslo v názve znamená počet koní) ktoré zrýchlia z 0-100km/h pod 5 sekúnd. Japonci majú evidentne radi skratky. Nové EVO je vybavené pohonom všetkých kolies Super All-Wheel Control (S-AWC), ABS, AYC Active Yaw Control (systém stráženia smeru jazdy), ACD (aktivny stredový diferenciál) a z predchádzajúceho modelu ASC (aktívna kontrola stability). Rovnako ako predtým, budete potrebovať 911 Turbo alebo Imprezu, aby ste na mokrej ceste udržali s EVOM krok. Pri jazde môžete úplne cítiť, ako auto sníma, na ktoré koleso má preniesť výkon. Je to divné a trochu umelé, ale 100% efektívne a pre niekoho je to hlavný znak príťažlivosti EVA.

Mitsubishi Lancer EVO X

Mitsubishi Lancer EVO X

Rovnaká akcelerácia, ovládanie...čo sa zmenilo?

Všetko, aj keď sa Mitsubishi veľmi snažilo, aby zachovalo zo starej verzie čo najviac dynamiky. Motor je hliníkový a úplne nový, rovnaký zostal len obsah a to, že má turbo. Bolo upustené od 6- stupňového manuálu, v prospech ľahšej 5-stupňovej manuálnej prevodovky, alebo novej 6-stupňovej sekvenčnej, ktorá je len o 20kg ťažšia. Druhá spomenutá prevodovka pracuje podobne ako DSG od VW a ponúka ako automatický mód, tak ručné radenie. A najviac viditeľná zmena je nová karoséria, založená na 4-dverovom civilnom Lanceri. A tie niektoré hliníkové časti, ktoré na obyčajnom Lanceri nenájdete, EVU vyložene sedia.

Takže ma môže nové EVO odlákať od mojej staršej generácie ?

No prostriedkov má na to určite dosť. Okrem toho, že má rovnakú akceleráciu a ovládanie, všetko prináša v podstatne atraktívnejšom kabáte. Jazda je o trochu tichšia a tuhosť ovládania je stále na tej správnej úrovni. Úroveň hluku sa trochu znížila. Motor má správne naježený a pútavý zvuk, ale našťastie už nie je tak vtieravý ako predtým. Zatáčanie je stále ako predtým, rýchle a presné, ale auto už nie je tak nervózne, ako predtým. Proste už sa s ním tak veľmi nebite. Toto nové EVO je proste vypracované ako nikdy predtým.

Mitsubishi Lancer EVO X

Veľmi sa mi nepáči nápad elektronickej stability...

Nebojte sa, v dvoch krokoch pôjde vypnúť. Prvý krok je, že sa vypne obmedzenie výkonu, keď elektronika zaznamená začínajúci šmyk. Čo je, pokiaľ si chcete trochu zablbnúť, nepríjemné. A v druhom kroku sa vypne úplne, jediné čo zostane aktívne, je kontrola smeru jazdy. Podvozok sa dá nastaviť na 3 rôzne povrchy – asfalt, sneh a šotolina. Prevodovka ponúka 3 rôzne módy rýchlosti radenia. Mód ,,Super-sport“ je vážne brutálny.

Mitsubishi Lancer EVO X

A čo interiér?

Materiály a ich kvalita sa podstatne zlepšila. V interiéri nájdete samé mäkčené plasty, frajerské sedadlá Recaro a športový volant s diamantom uprostred. Poriadna satelitná navigácia s Bluetooth rozhraním bude v ponuke tiež, rovnako ako prémiové Rockford Fosgate stereo. Batožinový priestor je trochu zredukovaný z dôvodu presunutia nádrže a batérie kvôli rozloženiu hmotnosti do jeho priestorov.

Kedy sa dostane do showroomu?

V marci 2008. Ceny vo Veľkej Británii budú začínať asi na 1 500 000 korunách za základnú verziu. Silnejšie verzie budú asi o 160 000 korún drahšie. Automatická prevodovka SST twin-clutch bude za príplatok 80 000 korún. Díleri už príjmajú objednávky.

Mitsubishi Lancer EVO X

Verdikt

Je neuvrtiteľné, ako Mitsubishi na svojom novom modeli všetko zmenilo, ale pritom zachovalo povestnú rýchlosť a dravosť predchádzajúcich modelov. Nervozita a určitá surovosť vozidlu budú možno chýbať skalným fanúšikom, ale bežní vodiči to určite uvítajú. Základné technické informácie: cena: asi 1 500 000 Sk motor: preplňovaný 4-valec s obsahom 1998cc výkon: 280 koní pri 6500 ot/min prevodovka: 5-stupňový manuál alebo 6-stupňová sekvenčná prevodovka s možnosťou ručného radenia 0-100 km/h: 4.5s max.rychlost: 250 km/h (el. obmedzená) rozmery: 4495/1545/1480mm Hlavní konkurenti: Subaru Impreza Sti, Audi S3

Mitsubishi Lancer EVO X

Mitsubishi Lancer EVO X

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 93

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mitsubishi Lancer EVO X


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.