Preposlať Audi A3 1.4 TSI

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi A3 1.4 TSI

27.03.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Podľa logického úsudku by ste mali dať ruky od Audi A3 preč a kúpiť si radšej VW Golf 5. generácie. Jedná sa prakticky o totožné autá, ale v Golfu je viac miesta, je lacnejší a lepšie vybavený. Občas ale logický úsudok neposlúchnete a dáte na prvý dojem.

Podľa logického úsudku by ste mali dať ruky od Audi A3 preč a kúpiť si radšej ~1. Jedná sa prakticky o totožné autá, ale v Golfu je viac miesta, je lacnejší a lepšie vybavený. Občas ale logický úsudok neposlúchnete a dáte na prvý dojem. A ten vie urobiť Audi A3 fakt perfektene.

Audi A3 1.4 TSI

Audi A3 1.4 TSI

Dnes sa pozrieme na model s preplňovaným benzínovým štvorvalcom s objemom 1.4 litra. Výkon motora presne zodpovedá váhovej kategórii auta a na rýchlosť 100 km/h sa dostanete za menej, než 10 sekúnd. Najvyššia rýchlosť je 205 km/h a automobil spáli priemerne 6.8 litra na 100 km. Vďaka tomu je Audi A3 1.4 TSI jednou z najzaujímavejších variánt v modelovej rade tohto hatchbacku nižšej strednej triedy. Nie je to síce žiadny hothatch, ako model ~2, ale aj tak je to dostatočne rýchle vozdilo. Po designovej stránke naozaj nie je vozidlu čo vytýkať, ale zaslúžil by si výraznejšiu farbu a väčšie kolesá.

Audi A3 1.4 TSI

Audi A3 1.4 TSI

Rovnako, ako v ostatných automobiloch Audi, aj tu sa budete vo vnútri cítiť ako v obývacej izbe. Celý interiér je vyrobený z veľmi kvalitných materiálov a tie sú perfektne zlícované. Je síce trochu strohý a nudný, ale perfekcionizmus, s akým je vytvorený, berie dych. Ovládanie na stredovom paneli je veľmi jednoduché a pokiaľ ste už niekedy v Audi išli, nebude to pre vás problém. Ale aj tak, celkovo Audi A3 tak nejak starne. Motorom 1.4 TSI síce automobil trochu ožil, ale aj tak by už potreboval mladšieho a agresívnejšieho nástupcu. Základná cena testovaného modelu je 18300 libier (asi 820 tisíc korún).

Audi A3 1.4 TSI

Audi A3 1.4 TSI

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi A3 1.4 TSI


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.