Preposlať Peugeot 207GTi

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Peugeot 207GTi

25.09.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Peugeot stvoril nasledovníka legendárneho modelu 205GTi

Peugeot 207GTi

Už je to 14 rokov čo Peugeot opustil americký trh. V Amerike francúzsky výrobca áut prevažne predával konzervatívne modely 405 a 505 sedan a kombi. Dobre, 505 turbo a 405Mi16 boli skutočne rýchle a zábavné , ale inak vyzerali tieto hranaté modely ako francúzske Volvo, ale bez spoľahlivosti. V Európe v nasledujúcich rokoch získal Peugeot nový, mladistvejší image. Po úspešných predajoch v priebehu 90tých rokov sa značka , ktorá je partnerom Citroenu teraz dostala na druhé miesto v Európe.

Peugeot 207GTi

Auto, ktoré Peugeotu pomohlo vyšlapať si cestičku k úspešnému predaju bolo 205GTi. Tento malý hatchback sa začal vyrábať v roku 1984(nikdy sa nepredával v Amerike) a nasledoval úspešný postup Golfu GTi ; nízka hmotnosť, lacný, ekonomický a rýchly. Čoskoro sa oň začali zaujímať britskí nadšenci. Ale nová generácia auta je vždy väčšia a ťažšia. I cez to , že nasledovník 206 stratil "motokárové" jazdné vlastnosti svojho predchodcu, sa predával veľmi dobre. Nový Peugeot 207, predstavený minulý rok, vyzeral, že toto dedičstvo zahodí von oknom. Už nebola taká zábava riadiť ho ako 205ku. Ale tiež neexistoval žiadna ostrá verzia.

Peugeot 207GTi

Peugeot 207GTi

Dosť rýchla 1.6

A teraz je to tu. V Anglicku sa volá 207GTi, vo Francúzsku 207RC, má väčšiu dušu ako staré GTi aje zabalené do väčšieho a uživateľsky oveľa príjemnejšieho odevu. Je iróniou , že súčasné auto, ktoré sa starej GTi najviac podobá veľkosťou, chovaním je to Mini Cooper S s ktorým 207GTi zdieľa rovnaký motor. Je to motor s obsahom 1.6 a výkonu 172 koní, ktorý je vybavený 16 ventilovou technikou, priamym vstrekom paliva a je preplňovaný turbodmýchadlom. O tento motor sa postarali Peugeot a vlastník Mini Cooperu, BMW. Návrh motora pochádza od BMW, ale väčšina komponentov je vytvorená v Peugeote. Motor je tiež vybavený turbo boostem, ktorý vie pri plnom pridaní , krátkodobo zvýšiť moment otáčok. 07GTi je vybavená len 5 stupňovou prevodovkou )Mini Cooper S má šesť). Zrýchlenie z 0 na 100 km je zhruba 7s – len o malý kúsok viac ako to vie ľahší a 6stupňový Cooper S. Ale i tak si myslím, že je to dostatočne rýchle auto.

Peugeot 207GTi

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Peugeot 207GTi


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.