Preposlať Mercedes-Benz F600

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes-Benz F600

24.07.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Automobilka Mercedes sa veľmi angažuje do automobilov s alternatívnym pohonom. Cez víkend bol usporiadený oficiálny test automobilu Mercedes-Benz F600, ktorý je poháňaný pomocou palivových článkov.

Automobilka Mercedes sa veľmi angažuje do automobilov s alternatívnym pohonom. Cez víkend bol usporiadený oficiálny test automobilu Mercedes-Benz F600, ktorý je poháňaný pomocou palivových článkov. Tento automobil sa po prvýkrát objavil v roku 2005 na Tokyo show.

Mercedes-Benz F600

Palivové články kombinujú vodík a kyslík, ktoré medzi sebou reagujú a vytvárajú tak elektrickú energiu. Emisie CO2 sú v takomto automobile absolútne nulové, takže sa jedná o krok vpred v ochrane životného prostredia. Jedná sa teda o takmer ideálne ,,zelené" vozidlo. Palivové články v automobile Mercedes-Benz F600 sú menšie, výkonnejšie a oveľa viac ekonomické, než v predchádzajúcej verzii tohto druhu pohonu. Po designovej stránke je F600 veľmi podobný modelovej rade B. Takže sa jedná o vysoké mestské vozidlo, ktoré disponuje hlavne skvele vzdušným a priestorným interiérom. Ten vyzerá veľmi futuristicky, ale je výborne prehľadný a všetky ovládacie prvky sú na správnom mieste a dobre dostupné.

Mercedes-Benz F600

Mercedes-Benz F600

Výkon motora je 115 koní a vzhľadom k tomu, že sa jedná o elektromotor, ťahá v celom spektre otáčok celkom rovnako. Najvyšší dojazd je 170 km, čo je celkom dosť. Motor poháňa prednú nápravu a jazdné vlastnosti sú zamerané skôr na komfort. Na tomto motore je ale najlepší jeho zvukový prejav, ktorý vlastne ani nie je. Motor sám o sebe skoro žiaden zvuk nevydáva a keď k tomu pripočítate dobré odhlučnenie interiéru, budete si pripadať ako v obývačke.

Mercedes-Benz F600

Mercedes-Benz F600

Trošku je možné počuť aerodynamický hluk okolo predných A stĺpikov, ale to je v medziach tolerancie. Jedná sa o úplne kompletné auto, ktoré by sa mohlo kľudne okamžite začať používať v bežnej prevádzke, ale automobilka chce ešte tento pohon vylepšiť, aby ho mohla oficiálne uviesť na trh v roku 2012. Cena je neznáma.

Mercedes-Benz F600

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 13

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Mercedes-Benz F600


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.