Preposlať Honda NSX

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda NSX

21.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nástupca legendárnej Hondy NSX je tu. Automobilka Honda odhalila nejaké informácie o pokračovateľovi tohto kultového superšportu s motorom uprostred a pohonom zadných kolies. V súčasnej dobe sa automobil testuje v Nemecku.

Nástupca legendárnej Hondy NSX je tu. Automobilka Honda odhalila nejaké informácie o pokračovateľovi tohto kultového superšportu s motorom uprostred a pohonom zadných kolies. V súčasnej dobe sa automobil testuje v Nemecku, kde sa po okruhoch preháňa starostlivo zakrytovaný.

Honda NSX

Oproti predchádzajúcemu modelu sa toho ale veľa zmenilo a to hneď na najcitlivejšom mieste. Motor už nebude umiestnený uprostred, nebude to šesťvalec a poháňaná nebude zadná náprava. Pre motor vybrali technici klasické umiestnenie, a síce v prednej časti automobilu, bude sa jednať o desaťvalec a poháňané budú všetky štyri kolesá. Koncept vznikol v roku 2007 a najväčšími konkurentami tohto vozidla bodú pravdepodobne Lexus LF-A a Nissan GT-R, ktorý sa už stihol stať absolútne kultovým autom a modlou. Nová NSX bude vajkovou loďou automobilky, takže si na nej dajú určite záležať. Podobný koncept už raz vznikol a bol to automobil s označením Acura Advanced Sports Car concept, z ktorého NSX nepriamo vychádza.

Honda NSX

Hlavný designér novej NSX Jon Ikeda prehlásil, že sa vlastne o žiadneho nástupcu nejedná, ale automobil pôjde svojím vlastným smerom. Automobil bude obsahovať tú najmodernejšiu technickú výbavu, medzi ktorú spadá aj motor V10, ktorý je v automobilke najvýkonnejší vôbec a pohon všetkýchch štyroch kolies s názvom Super-Handling All-Wheel Drive system. Pôvodný koncept vznikol v štúdiu Hondy v Los Angeles, kde sa designéri nechali dosť inšpirovať ďalšou klasikou, a síce superšportom ~1. Na zadnej strane sa objavia v súčasnej dobe veľmi populárne koncovky výfuku umiestnené nad sebou a difúzor, ktorý zlepšuje stabilitu vozidla vo vysokých rýchlostiach.

Honda NSX

Bohužiaľ, žiadne informácie o predbežnom výkone, cene, alebo dátume zahájenia predaja automobilka nezverejnila, ale akonáhle sa niečo dozvieme, ihneď sa s vami o to podelíme. Tie najoptimistickejšie prognózy hovoria o začiatku predaja na konci roka 2009, ale tomu sa nám príliš veriť nechce.

Honda NSX

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 17

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda NSX


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.