Preposlať Audi S4 2008

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi S4 2008

04.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Automobilka Audi odhalila prvé informácie o novej ostrej verzii S4, ktorá by sa mala dostať do predaja na jeseň tohto roka. Tak isto, ako predchádzajúci model, aj tento sedan bude pekne divoký a potencionálnych zákazníkov určite poteší....

Automobilka Audi odhalila prvé informácie o novej ostrej verzii S4, ktorá by sa mala dostať do predaja na jeseň tohto roka. Tak isto, ako predchádzajúci model, aj tento sedan bude pekne divoký a potencionálnych zákazníkov určite poteší, že dostane celkom nový motor.

Audi S4 2008

Model S4 sa dostane do predaja zároveň so svojím bratom, dvojdverovým vozidlom S5. S týmto modelom bude zdieľať automatickú dvojspojkovú prevodovku S-tronic, ktorá radí naozaj rýchlosťou blesku. Rýchlosť preraďovania jednotlivých stupňov prebieha rýchlosťou zhruba 200 ms a na prudké zošliapnutie plynového pedálu reaguje skutočne okamžite, a to podradením kľudne o dva prevodové stupne. Táto prevodovka váži 142 kilogamov a je tak o 40 kilogramov ťažšia, než klasický, 6-stupňový manuál. Rýchlosť radenia se ale s manuálom nemôže vôbec porovnávať, a to môžete mať kľudne ruky závodníka. Aj napriek vyššej hmotnosti by mala byť nová S4 o poznanie ekologickejšia, než predchodca, a to ako v spotrebe, tak v produkcii emisií.

Audi S4 2008

Poďme sa pozrieť na motor. Ten je vlastne najzaujímavejšia súčasť tohto automobilu. Už sa nejedná o atmosféricky plnený motor V8 a pribudlo nám sem turbo a ubudli dva valce. To môže byť pre ortodoxných priaznivcov motorov vytočených až do červeného poľa otáčkomeru trochu sklamanie, ale podľa nás je to určite krok tým správnym smerom. Takže sa jedná o preplňovaný šesťvalec s výkonom 350 koní. Krútiaci moment ešte nebol zverejnený, ale celkom iste prekročí hranicu 400 Nm. Je celkom logické, že Audi pridalo do automobilu pohon všetkých štyroch kolies quattro, bez neho by bol tento stroj len nástroj na pálenie pneumatík. Vďaka tomuto pohonu má S4 ohromujúcu trakciu a zrýchlenie z 0-100 km/h zvládne za zhruba 5.5 sekundy.

Audi S4 2008

Záťah je plynulý už od nízkych otáčok, ale v stredných sa turbo poriadne nadýchne, aby vás poriadne nakoplo a dalo vám tak možnosť poznať konštrukciu kvalitných sedačiek s výborným bočným vedením. Maximálna rýchlosť je obmedzená na obligátnych 250 km/h a bez obmedzovača by automobil zvládol určite tak 270 – 280 km/h. Okrem karosárskej verzie sedan bude v ponuke aj praktickejšia varianta kombi. Takže, ~1 by sa možno malo začať bať, a to ešte ani nebola odhalená ostrejšia verzia RS4, ktorá bude pravdepodobne oveľa oveľa drsnejšia. A ešte jedna vec na záver, biela farba mu naozaj pristane.

Audi S4 2008

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 20

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi S4 2008


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.