Preposlať Lamborghini Gallardo LP560-4

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lamborghini Gallardo LP560-4

16.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Výrobca superautomobilov Lamborghini predstavil mierne upravený model Gallardo a teraz vám prinášame prvé zážitky z testovania. Jedná sa o prvé ,,baby" Lambo, ktoré pokorí maximálnu rýchlosť 320 km/h.

Výrobca superautomobilov Lamborghini predstavil mierne upravený model Gallardo a teraz vám prinášame prvé zážitky z testovania. Jedná sa o prvé ,,baby" Lambo, ktoré pokorí maximálnu rýchlosť 320 km/h. Veľkou zmenou prešla predovšetkým predná časť, ktorá vyzerá, ako by si ju automobil vypožičal do Enza.

Lamborghini Gallardo LP560-4

Tento automobil je ešte výkonnejší a rýchlejší, ako teraz už mŕtvy koncept Superleggera. Oproti tomu by mal mať taktiež nižšiu spotrebu paliva a produkciu CO2. Kým model Murcileago prešiel úpravami v roku 2006, Gallardo bolo až doposiaľ v rovnakom kabáte. Miernymi úpravami prešiel automobil taktiež na zadnej časti a teraz vyzerá oveľa drsnejšie a športovejšie. Ináč sa ale jedná o klasické Lamborgini. Takže tu nájdete atmosféricky plnený motor, pohon všetkých kolies a dokonalé jazdné vlastnosti. Ďalší dôležitý znak automobilov tejto značky, a síce vyklápacie dvere LSD (Lambo styled doors), tu samozrejme zostali. Interiér zostal takmer bezo zmien, takže tu nájdete skvelé materiály a veľmi dobré spracovanie. Športový volant je na spodnej časti sploštený, čo vyzerá veľmi atraktívne. Bohužiaľ, tu a tam nájdete v interiéri taktiež nejaký ten ovládač, ktorý pochádza od sesterskej spoločnosti Audi.

Lamborghini Gallardo LP560-4

Lamborghini Gallardo LP560-4

Ale najdôležitejšie na superšporte je motor, takže sa naň poďme pozrieť. Jedná sa o desaťvalec so zdvihovým objemom 5200cc, ktorý dáva najvyšší výkon 552 koní pri 8000 ot/min a krútiaci moment 545 Nm pri 6500 ot/min. Zväčšil sa tak isto aj kompresný pomer, a to z 11.8:1 na 12.5:1. Ako sme už spomenuli, motor má atmosférické plnenie, čo znamená záťah, ktorý rastie lineárne s narastajúcimi otáčkami motora. Preplňované motory sú možno pohodlnejšie tým, že máte k dispozícii okamžitý a nízko položený výkon, ale zvuku poctivej ,,atmosféry" sa skutočne nič nevyrovná. S tíýto motorom zvládne automobil zrýchlenie 0-100 km/h za 3.7 s. Najvyššia rýchlosť je 323 km/h.

Lamborghini Gallardo LP560-4

Lamborghini Gallardo LP560-4

Vďaka pohonu všetkých kolies je trakcia pri rozjazde absolútne dokonalá a záťah motora je priamo monštrózny. Jazdné vlastnosti sú neoddiskutovateľne skvelé a ako sa na superšport patrí, podvozok je naladený na poriadne tvrdú nôtu. Takže veľa komfortu nečakajte, najväčší problém sú asi vyjazdené koľaje od nákladných automobilov. Vďaka širokým pneumatikám má automobil tendenciu v týchto koľajách nepredvídateľne meniť smer. Základná cena bola stanovená na 147 tisíc libier (asi 6.1 milióna korún slovenských). A tá biela mu fakt pristane.

Lamborghini Gallardo LP560-4

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lamborghini Gallardo LP560-4


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.