Preposlať Ferrari California

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ferrari California

14.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Tak toto je nové Ferrari California. Tento štvormiestny roadster bol predstavený včera a vyzerá fakt úžasne! Design vo Ferrari vždy vedeli perfektne zvládnuť a tento automobil je toho priamym dôkazom.

Tak toto je nové Ferrari California. Tento štvormiestny roadster bol predstavený včera a vyzerá fakt úžasne! Design vo Ferrari vždy vedeli perfektne zvládnuť a tento automobil je toho priamym dôkazom. Cena Kabriolet roku bude mať iste svojho nového majiteľa.

Ferrari California

Motor. Po designe ďalšia dôležitá vec superšportu. Tu sa o pohon stará motor V8 so zdvihovým objemom 4300cc, ktorý používa už existujúci blok z modelu F430. Najvyšší výkon pohonnej jednotky je 454 koní pri 7500 ot/min, ale krútiaci moment doposiaľ nebol odhalený. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou by sa mal pohybovať na hranici 500 Nm. Kvôli zníženiu spotreby a lepšiemu priebehu kútiaceho momentu bolo použité priame vstrekovanie paliva. Veľmi sa zadarila najmä zadná časť automobilu so štyrmi výfukmi, ktoré sú umiestnené nad sebou. Inšpirácia vo vozidle Lexus IS-F je viac ako zrejmá.

Ferrari California

Automobil vyzerá veľmi dravo a tak isto sa tak aj správa. Vďaka sedemstupňovej prevodovke zrýchli z 0-100 km/h za menej než 4 sekundy. Najväčší konkurent, ~1 s preplňovaným motorom to zvládne presne za 4 sekundy. Nedá sa ale samozrejme čakať nízka spotreba, ale mala by byť udržaná v relatívne priaznivých hodnotách. Produkcia CO2 je 310 g/km. Hmotnosť tohto automobilu je 1700 kg, čo je na štvormiestny kabriolet veľmi dobrý výsledok. Táto hmotnosť bola dosiahnutá hlavne vďaka použitiu veľkej časti hliníka a karbónu.

Ferrari California

Dajú sa očakávať veľmi dobré a zároveň isté jazdné vlastnosti, a to taktiež vďaka použitému systému kontorly trakcie F1-Trac traction control system. Prvé exempláre dorazia ku svojim majiteľom začiatkom roka 2009 a základná cena by mala byť zhruba 160 tisíc libier (asi 6,6 milióna korún slovenských).

Ferrari California

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 21

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ferrari California


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.