Preposlať Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

03.06.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes pre vás máme skutočne zaujímavú správu. Nissan oficiálne potvrdil predaj svojho nového superšportu GT-R v Európe. Pôvodne sa mal tento kultový automobil predávať len v Japonsku s volantom vpravo, čo nemohli niektorí európski zákazníci rozdýchať.

Dnes pre vás máme skutočne zaujímavú správu. Nissan oficiálne potvrdil predaj svojho nového superšportu GT-R v Európe. Pôvodne sa mal tento kultový automobil predávať len v Japonsku s volantom vpravo, čo nemohli niektorí európski zákazníci rozdýchať. No a pravdepodobne preto sa automobilka rozhodla zahájiť predaj aj na starom kontinente.

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

Toto prehlásenie padlo včera, hneď po uskutočnení jedného z posledných testov na okruhu Nurburgring. Testovací jazdec Nissanu Tochio Suzuki ešte vylepšil pôvodných necelých osem sekúnd na okruh, a to na súčasných 7 minút 38 sekúnd. Boli získané nové dôležité poznatky, a preto inžinieri automobilky usilovne pracujú na ďalších technologických vylepšeniach. Nakoniec sa automobil dostane aj na americký trh, a to s miernymi úpravami, prevažne motora a prevodovky. Európska verzia dostane mierne upravený podvozok, bude naladený na nepatrne tvrdšiu nôtu, než ako tomu bude v domovskom Japonsku. Takže každý trh bude mať svoju vlastnú variantu. Začiatok predaja bol stanovený na začiatok roka 2009.

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

Takže pokiaľ sa chystáte kúpiť si nejaký superšport, zabudnite na ~1, ~2 alebo ~3. Nissan GT-R nielenže vyzerá patrične exoticky a nekompromisne, všetkým to taktiež poriadne natrie, a to aj ikonickému Turbu. Vývoj automobilu bol až nečakane rýchly. Oficiálne predstavenie prebehlo v októbri 2007 a začiatkom roka 2009 bude zahájený predaj. Hlavný konštruktér automobilu Mizuno to okomentoval slovami: ,,Nissan GT-R je ako môj syn, a preto som sa snažil, aby všetko prebiehalo rýchlo a poriadne". V Británii už prebiehajú predobjednávky a zálohy boli zložené už na 700 kusov. V celej Európe je k dnešnému dňu predobjednaných zhruba 1400 kusov. Základná cena pre Britániu bola stanovená na 53 tisíc libier (asi 2 400 000 korún). Poriadne vybavený model vás však výjde zhruba na 70 tisíc libier (asi 2 900 000 korún).

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nissan GT-R sa bude predávať aj v Európe!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.