BMW


Preposlať BMW Z4 novej generácie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW Z4 novej generácie

05.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nová verzia BMW Z4 bude mať pravdepodobne odnímateľný hardtop. V Nemecku bola cez víkend zachytená nová generácia tohto dnes už legendárneho kupé. Takže sa môžeme tešiť na množstvo novej technológie, dynamický vzhľad a motory, ako ich vedia robiť len BMW.

Nová verzia BMW Z4 bude mať pravdepodobne odnímateľný hardtop. V Nemecku bola cez víkend zachytená nová generácia tohto dnes už legendárneho kupé. Takže sa môžeme tešiť na množstvo novej technológie, dynamický vzhľad a motory, ako ich vedia len BMW.

BMW Z4 novej generácie

BMW Z4 novej generácie

Odnímateľný hardtop je veľmi rozpoznateľný aj napriek jednoznačne šikovnej kamufláži. Je zrejmý hlavne z pohľadu na zadnú časť. Strecha je z najväčšou pravdepodobnosťou zložená z troch dielov a zložiť ju by nemal byť žieden problém. Na novom modeli vynikne hlavne predĺžená predná časť a vďaka tomu dlhý ,,čumák". To je poznávacie znamenie hlavne amerických športových automobilov a BMW Z4 to takto veľmi pristane. Množstvo dielov a častí karosérie pochádza zo súčasnej generácie ~1. BMW naviac potvrdilo, že v ponuke bude postupom času taktiež plátená strecha. Duo pevná/plátená strecha na jednom modeli veľa automobiliek neponúka, zatiaľ ma napadá len Mazda so svojou ~2. Hlavný konkurent tohto automobilu bude ale pravdepodobne ~3.

BMW Z4 novej generácie

BMW Z4 novej generácie

Čo sa týka ďalších designových zmien, pri bližšom preskúmaní si určite všimnete tenší ,,gril" na prednej maske. Prívod vzduchu pod maskou chladiča je dlhší a trochu mohutnejší. Celá zadná časť našla inšpiráciu v kupé ~4, ale môžeme zatiaľ len hádať, ako to bude tomuto automobilu v reále slušať. Najväčšie kolesá v ponuke budú mať rozmery 19 palcov. V interiéri nájdete veľmi zjednodušený ovládací systém iDrive a zväčšený priestor pre posádku. Čo sa týka prevodovky, v ponuke bude taktiež dvojspojková automatická prevodovka s názvom M-DCT. Ako základný motor bol uvedený benzínový dvojliter, ďalej sa dá očakávať legendárny radový šesťvalec so zdvihovým objemom 3 litre v atmosférickej verzii, model twin-turbo dorazí tak isto, ale neskôr. Ako špička ponuky bol uvedený motor zo súčasnej ~5, teda osemvalec s objemom 4 litre a výkonom 420 koní. O dieseli zatiaľ nepadlo ani slovo, ale pravdepodobne sa tiež dostaví.

BMW Z4 novej generácie

BMW Z4 novej generácie

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW Z4 novej generácie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.