Preposlať Saab 9-4X - nové informácie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Saab 9-4X - nové informácie

05.05.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Saab 9-4X prichádza. Po rokoch pochybností a rôznych odkladov bola konečne zachytená testovacia verzia. Táto verzia by sa nemala nijak odlišovať od sériového modelu, ktorý je jeden z najočakávanejších automobilov dneška.

Saab 9-4X prichádza. Po rokoch pochybností a rôznych odkladov bola konečne zachytená testovacia verzia. Táto verzia by sa nemala nijak odlišovať od sériového modelu, ktorý je jeden z najočakávanejších automobilov dneška. Jedná sa o prvý automobil tohto typu od švédskej automobilky a všetci dúfame, že bude úspešný.

Saab 9-4X - nové informácie

Saab 9-4X - nové informácie

Koncept automobilu bol predstavený v Detroite na autosalóne začiatkom tohto roka. Takže, jedná sa o automobil triedy SUV, ktorý bude disponovať skvelými jazdnými vlastnosťami ako v teréne, tak na bežnej ceste. Ale konkurencia je v tejto triede skutočne neúprosná a začiatky určite nebudú jednoduché. Koncept bol predstavený s motorom, ktorý dokáže spaľovať ako benzín, tak bioethanol E85. Jeho najväčší výkon je 300 koní a 530 Nm. Ten sa pravdepodobne bude predávať aj v sériovom modeli, ale bude mať znížený výkon. Bioethanol neznamená nižšiu spotrebu paliva, skôr naopak. Neprodukuje ale toľko splodín a je k životnému prostrediu oveľa šetrnejší ako benzín. Vo Švédsku dostanete na podobný automobil príspevok od štátu, takže tam má automobil zmysel. Ale u nás nič podobné nie je a naviac nám chýbajú vhodné benzínové stanice, ktoré by vo svojom sortimente ponúkali bioethanol.

Saab 9-4X - nové informácie

Saab 9-4X - nové informácie

Pohon všetkých kolies prebieha pomocou pripájania zadnej nápravy cez spojku Haldex. Systém dokáže tak isto efektívne rozdeľovať krútiaci moment a výkon medzi jednotlivé nápravy. To závisí na momentálnej úrovni trakcie automobilu. Po designovej stránke je to veľmi elegantné auto. Predná maska je verná histórii značky a v koncepte nás zaujal hlavne super moderný interiér. Pokiaľ sa dostane do výroby, bude to určite veľké plus, pretože konkurencia tak pekný a zároveň prehľadný interiér neponúka. Väčšina materiálov a častí karosérie pochádza z materského koncernu GM, pod ktorý Saab spadá. V ponuke bude tak isto aj nastaviteľný podvozok. Informácie o dieseli zatiaľ neboli uvedené, ale určite bude k dispozícii. Do výroby sa tento automobil dostane bohužiaľ až koncom roka 2009. Odhadovaná základná cena bude pravdepodobne 27 tisíc libier (asi 1 130 tisíc korún).

Saab 9-4X - nové informácie

Saab 9-4X - nové informácie

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Saab 9-4X - nové informácie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.