Preposlať Audi A5 Sportback

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi A5 Sportback

23.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pre Audi nie je žiadna medzera na trhu dosť malá, aby tam nevtesnala nejaký nový model. Chcete dôkaz? Čo takto Audi A5 Sportback, na ktorý sa pozeráte na priloženej fotografii? Tento model pôjde bok po boku vozidiel, ako Allroad, alebo A4 Avant...

Pre Audi nie je žiadna medzera na trhu dosť malá, aby tam nevtesnala nejaký nový model. Chcete dôkaz? Čo takto Audi A5 Sportback, na ktorý sa pozeráte na priloženej fotografii? Tento model pôjde bok po boku vozidiel, ako Allroad, alebo A4 Avant a v predaji by mohol byť už v roku 2009.

Audi A5 Sportback

V skutočnosti by sa tento automobil mal skôr nazývať Shortback, vďaka useknutej zadnej časti automobilu v štýle hatchbacku. Oproti klasickému ~1 tu pribudol ďalší pár dverí. O design tohto veľmi špecifického automobilu sa postaral Wolfgang Egger a je potrebné podotknúť, že sa mu veľmi vydaril. A5 Sportback v sebe kombinuje štýly modelov A5, ~2 a ~3. Z modelu A4 Avant si vypožičal jemne sa zvažujúcu strechu smerom dozadu, ktorá dotvára dynamický dojem. Automobilka začala s uvádzaním modelov s označením Sportback v súčasnej generácii ~4, ale k ďalšiemu modelu sa zatiaľ nedostala. Bolo ale ohlásené, že budúci model A6 tak isto dostane túto karosársku variantu.

Audi A5 Sportback

Audi A5 Sportback

Veľkou výhodou automobilu bude určite variabilita. Nájdete tu dostatočné miesto pre posádku, batožinu, ale automobil je zároveň veľmi dynamický a agresívny. Základňu a zavesenie kolies bude zdieľať A5 Sportback s A4 Avant. Audi celkom prekvapivo uviedlo, že ostré varianty S a RS nebudú pre tento model k dispozícii. Paleta motorov bude ale veľmi široká a zahŕňa preplňovaný štvorvalec 2.0 TFSI s výkonom 211 koní a čo sa týka dieselov, hlavné husle bude určite hrať 3.0 V6 TDI s výkonom 240 koní a krútiacim momentom 500 Nm. Tieto motory boli potvrdené a v ponuke ich bude prirodzene oveľa viac, ale to by sme zatiaľ len hádali. K dispozícii bude aj optický paket karosérie S-line. Akonáhle sa dozvieme nejaké ďalšie informácie, samozrejme vám ich hneď prinesieme.

Audi A5 Sportback

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 9

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Audi A5 Sportback


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.