Preposlať Seat Ibiza novej generácie - ďalšie informácie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Seat Ibiza novej generácie - ďalšie informácie

23.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pred nedávnom sme vám predstavili koncept nového automobilu Seat Ibiza. No a včera bol tento model, samozrejme starosltivo zakrytovaný, zachytený pri sérii prvých testov. Testovaný automobil bol v trojdverovej variante, ktorá sa volá Ibiza SportCoupe.

Pred nedávnom sme vám predstavili ~1 nového automobilu Seat Ibiza. No a včera bol tento model, samozrejme starosltivo zakrytovaný, zachytený pri sérii prvých testov. Testovaný automobil bol v trojdverovej variante, ktorá sa volá Ibiza SportCoupe. Určite sa bude jednať a najviac príťažlivú verziu v ponuke.

Seat Ibiza novej generácie - ďalšie informácie

Oficiálny debut si nová Ibiza vychutná na autosalóne v Madride, ktorý prebehne v máji 2008. Ale už teraz sa automobil teší veľkej pozornosti, pretože snímky predbežného vzhľadu napovedajú, že automobil bude veľmi príťažlivý a športovo zameraný. Trojdverová varianta bude predstavená v Londýne v júni 2008. Čo by ale bol trojdverový, športovo založený hatchback bez poriadneho motora? Preto bol testovací model vybavený mimoriadne dobrým štvorvalcom koncernu Volkswagen 1.4 TSI. Ten dáva vďaka kompresoru a turbodýchadlu najvyšší výkon 170 koní a nájdete ho napríklad v ~2. A to je o triedu väčšie auto, takže v Ibize by mohlo byť toto stádo fakt dosť divoké.

Seat Ibiza novej generácie - ďalšie informácie

Najväčšou devízou tohto motora je mohutný záťah v celom spektre otáčok a relatívne prijateľná spotreba. Tá veľmi závisí na zvolenom štýle jazdy, môžete jazdiť ako za 6,5, tak za 13 litrov. Podľa predbežných informácií bude k dispozícii aj automatická sedemstupňová prevodovka DSG. Možno sa to zdá do miniauta ako zbytočný luxus, ale táto prevodovka je rýchlejšia, ako sebalepší manuál a napríklad do športového modelu Cupra sa bude hodiť určite skvele. Ako už býva v nových automobiloch zvykom, aj tento oproti predchodcovi vyrástol do dĺžky. A to z 3970mm na 4050mm. Ibiza sa od dôb svojho uvedenia na trh stala najpredávanejším automobilom Seatu všetkých čias a vyzerá to, že nový model bude v úspešnom predaji pokračovať.

Seat Ibiza novej generácie - ďalšie informácie

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 7

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Seat Ibiza novej generácie - ďalšie informácie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.