Preposlať Jaguar XKR-S

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jaguar XKR-S

17.04.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Mohutný spoiler, obrovské, 20-palcové kolesá a nové nasávacie otvory. To je nový Jaguar XKR-R? To jsme si tak isto mysleli, ale model, ktorý vidíte na obrázkoch a ktorý bol zahliadnutý v okolí testovacieho okruhu Nurburgring je najrýchlejší Jaguar XKR-S.

Mohutný spoiler, obrovské, 20-palcové kolesá a nové nasávacie otvory. To je nový Jaguar XKR-R? To jsme si tak isto mysleli, ale model, ktorý vidíte na obrázkoch a ktorý bol zahliadnutý v okolí testovacieho okruhu Nurburgring je najrýchlejší automobil zo súčasnej produkcie anglického výrocu automobilov. Nesie názov Jaguar XKR-S.

Jaguar XKR-S

Jaguar XKR-S

Najvyššia rýchlosť tohto modelu by mala pravdepodobne atakovať 300 km/h a zrýchlenie 0-100 km/h je otázkou 4.9 sekundy. Na trh sa tento model dostane v priebehu leta 2008. Motor zostal rovnaký, ako v modeli XKR, bol ale odstránený obmezovač rýchlosti, ktorý sa nastavuje na 250 km/h. Pod kapotou nájdete 8 valcov a zdvihový objem 4.2 litra. Vďaka kompresoru má motor výkon 420 koní a ťahá prakticky už od voľnobehu. Produkcia CO2 je 294g/km. To je síce dosť, ale čo by ste očakávali od športového automobilu. Testovací model má síce svetlomodrú farbu, ale produkčná verzia by mala byť k dispozícii len v tmavočiernej farbe. Tá nakoniec Jaguaru pristane zo všetkého najviac. K priemamu predaju je určených len 200 kusov.

Jaguar XKR-S

Jaguar XKR-S

Tento model je ale len predzvesťou ešte ostrejšieho automobilu, a to už vyššie spomenutého XKR-R, ktorý by sa mal začať predávať už začiatkom roka 2009. Bude to najdrsnejší Jaguar všetkých čias. O jeho pohon sa bude starať celkom nový motor V8 5.0 s priamym vstrekovaním paliva a s výkonom minimálne 500 koní. Informácie o krútiacom momente zatiaľ neboli zverejnené. Cena sa bude pravdepodobne pohybovať v rozmedzí 80 - 90 tisíc libier (asi 3,3 -3,8 mililióna korún). Automobil bude v ponuke výhradne so sekvenčnou prevodovkou a poháňaná náprava bude, ako vždy, zadná. Rozloženie hmotnosti medzi nápravami je 50 : 50. Tohto modelu sa už nemôžeme dočkať a hneď, ako sa dozvieme nejaké nové informácie, vám ich určite prinesieme.

Jaguar XKR-S

Jaguar XKR-S

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Jaguar XKR-S


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.